Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram görünür yap nedir ne işe yarıyor? Diyorsanız eğer ilgili bilgileri sizinle kapsamlı şekilde paylaşacağız.

İnstagram uygulamanız içerisinde gezinti yaptığınız esnada farklı farklı bilgilendirmelerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle keşfet alanında istemediğiniz gönderilerle karşı karşıya kalabilirsiniz. instagram görünür yap nedir ne işe yarıyor? Hakkında merak ettiğiniz ne varsa hepsini kapsamlı şekilde sizlerle paylaşacağız.

Bildiğiniz üzere artık keşfet kısmını siz kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Yani hangi içerikleri kontrol ediyorsanız o içeriklerle ilgili bilgilendirmeler keşfet kısmına otomatik olarak düşmektedir. Bunun olmasını istemiyorsanız eğer ilgili ayarları kendiniz sağlayabiliyorsunuz. Nasıl olduğuna ve daha sonrasında bu görselleri nasıl açabileceğinize dair tüm bilgileri yazı içerisinde sunacağız.

instagram görünür yap nedir ne işe yarıyor?

instagram görünür yap nedir ne işe yarıyor

instagram görünür yap nedir? Normalde instagram hesabınızın keşfet alanında bulunan bir içeriğin üzerine gelin. Ve ardından içeriğin sağ üst tarafında yer alan (…) çizgili butona dokunun. İlgili alana dokunmanızla birlikte gelen ekranda ‘’İlgilenmiyorum’’ diyelim. İlgilenmiyorum dediğiniz de o gönderi ve gönderiye benzer hiçbir içerik artık sizin keşfet alanınıza düşmemektedir.

Tabi bu durum sürekli olarak kendini korumamaktadır. Siz yine benzer gönderilerinin içerisinde gezinti yaparsanız keşfet alanına belli bir zaman sonra yine düşmeye başlayacaktır. Dolayısıyla keşfet kısmına düşen videoların görünmemesini sizler sağlayabilirsiniz.

Onun dışında siz bu gönderiyle ilgilenmiyorum dedikten sonra gönderi otomatik olarak gösterime kapalı duruma getiriliyor. Haliyle gönderiyi tekrar görmek istediğinizde ‘’Görünür yap’’ diye bir uyarı gelmektedir. Gönderiyi tekrar görmek istiyorsanız eğer ‘’Görünür yap’’ butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

instagram görünür yap ne işe yarıyor?

instagram görünür yap ne işe yarıyor? Sorusunun yanıtını da yukarıda vermiş bulunmaktayız. İçeriğin görünmesini istemedikten sonra tekrar üzerine dokunduğunuzda bu uyarı karşınıza gelmektedir. Fakat sizde bu bilgilendirme çıkmıyor ise uygulamanızın güncel olmadığını anlayabilirsiniz.

Uygulamanızı güncellemenin en güzel yöntemi cihazınızdan uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemektir. Yapacağınız bu ayar sonucunda artık sorun kalmadan uygulamanızı kullanabilirsiniz. Sormak veya eklemek istediğiniz farklı bir husus varsa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here