Paylaş

instagram görüntülü konuşma yapamıyorum sıkıntıları şimdiden başlanmış durumdadır. İnstagram’da görüntülü arama nasıl yapılır? Detaylar haberimizde.

İlk önce IGTV ve ardından görüntülü konuşma ile birlikte artık daha kapsamlı bir hal alan instagram’da yenilikler bitmemektedir. İnstagram hesabında görüntülü konuşmanın geleceğini aylar önce siz kıymetli okurlarımızla çok önceden paylaşım gerçekleştirmiştik. Ve beklenen gün geldi çattı. Artık görüntülü konuşma mesaj alanının içerisine gelmiş durumdadır. Bu özellikle birlikte whatsapp’a kullanımı biraz daha azalacağa benziyor. Çünkü insanlar görüntülü konuşma sağlayabilmek için ya whatsapp hesabına ya da canlı yayın açmak durumunda kalıyordu. Fakat an itibariyle artık böyle bir durum söz konusu değildir. İnstagram hesabındaki takipçilerinizle görüntülü konuşma sağlayabilmek mümkündür. Gelen özellik kullanıma bir çok kişi tarafından başlandı. Ancak bazı kullanıcılar görüntülü konuşma yapamadıklarını dile getirmektedirler. Bunun nedeni hususunda işlemlerimizi gerçekleştireceğiz.

instagram görüntülü konuşma yapamıyorum

İnstagram görüntülü konuşma olmuyor, instagram görüntülü konuşma ikonu yok, instagram görüntülü konuşma nasıl yapabilirim?, instagram görüntülü arama gerçekleştiremiyorum, instagram görüntülü aramamı nasıl yapabilirim? Benzeri tüm sorunların çözüm işlemleri makalemizde detayları ile birlikte bulunmaktadır. Yeni gelen bir güncelleme ile birlikte artık DM yani mesaj alanlarının sağ üst alanında görüntülü arama simgesini görmeniz mümkündür.

instagram görüntülü arayamıyorum

İnstagram hesabına gelen görüntülü arama özelliği ile birlikte tüm kullanıcılar rahat bir nefes alacağa benziyor. Çünkü bundan sonraki süreç içerisinde artık görüntülü arama yapmak için whatsapp hesabına girmeye gerek bulunmamaktadır. Tek bir tuşa tıklayarak tüm işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Lakin görüntülü arama başlatamayan kullanıcı kitlesinin çok oluşundan ötürü bunu sebepleriyle birlikte ele alacağız.

instagram görüntülü konuşma yapamıyorum, instagram görüntülü konuşamıyorum, instagram görüntülü arayamıyorum, instagram görüntülü konuşma, instagram görüntülü konuşma yapılmıyor, instagram görüntülü aranmıyor

 • Görüntülü arama yapamamanız için görüntülü aramanın nasıl yapıldığını ilk olarak bilmeniz gereklidir.
 • Bunun için instagram hesabına giriş sağlayarak mesajlaşma alanına geliyoruz.
 • Bu alana girdikten sonra sağ üst alanda ”Arama” simgesi göreceksiniz.
 • Video simgesine tıkladığınız andan itibaren arama başlanacaktır.
 • Eğer karşı tarafa bu özellik gelmez ise görüşme başlamaz.
 • Fakat size de hala daha gelmemiş olabilir.
 • Bunun için Play store ya da Apple store girerek instagram yazalım gelen ekranda güncelle var ise güncellemesini gerçekleştirelim.
 • Olmadı telefondan instagram uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyelim.
 • İşlemler sonrasında görüntülü arama yapabildiğinizi sizler görebilirsiniz.
 • Ancak yapılan işlem ayarları ile beraber hala daha arama ikonu gelmediyse bu durumda instagram’ın güncel halinin telefona gelmesini beklemelisiniz.

instagram görüntülü konuşma yapamıyorum problemine konu olan işlem adımlarını sizlerle kapsamlıca paylaştık umarım faydalı bulmuşsunuzdur.

instagram görüntülü konuşma yapamıyorum, instagram görüntülü konuşamıyorum, instagram görüntülü arayamıyorum, instagram görüntülü konuşma, instagram görüntülü konuşma yapılmıyor, instagram görüntülü aranmıyor instagram görüntülü konuşma yapamıyorum, instagram görüntülü konuşamıyorum, instagram görüntülü arayamıyorum, instagram görüntülü konuşma, instagram görüntülü konuşma yapılmıyor, instagram görüntülü aranmıyor

 

8 YORUMLAR

  • Kullanım sağladığınız telefondaki instagrama görüntülü arama özelliği gelmemiştir. Belirtilen işlemlerden sonra instagram’ın güncellemesini yapmanızda fayda bulunuyor.
   Yani hemen tüm telefonlara aynı anda instagram görüntülü konuşma özelliği getirmemektedir.

    • Pardon kusura bakmayın arama yapamıyorsanız uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyelim. Onun haricinde internet ağını kontrol edin. Hangi bağlantıdan görüntülü arama yapamıyorsanız wi-fi üzerinden denemesi gerçekleştirelim.
     Şayet bununla alakalı olmuyorsa cihazı fabrika ayarlarına yedeklemeyi alıp gönderin.
     Yapılan işlemler sonrasında hala daha instagram hesabınızda görüntülü arama olmuyorsa instagram hesabının içerisine giriş yaparak profildden üç noktalı bölüme tıklayıp sorun bildir üzerinden ekran görüntülerini instagram yetkililerine gönderin.
     Yeterli olmuştur.

 1. Mrb Arkadaşlar yeni bir telefon aldım xaomi note7 Instagramı kurdum telefona gerekli izinleri verdim fakat görüntülü arama yaptığımda kamera ikonunun üzerinde bir çizgi var o cizgi gitmiyor ve böylece karşı tarafta beni göremiyor nasıl çözebiliriz lütfen yardım

 2. Ben arama yapıyorum kameram kapalı kalıyor nasıl açabilirim önceden yapiyodum görüntülü ara. Ama şuan kameram.kapali kalıyor acil yardimlarinizi bekliyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here