Paylaş

Instagram görüntülü aramada kameram açılmıyor. Instagram hesaplarında yaşadığınız kamera sorununun nasıl giderileceğini sizler için konu aldık.

Instagram kamera problemi hangi sebeplerden dolayı meydana gelmektedir, kamera açtığınızda neden çalışmadığını, telefonumla mı alakalı bir problem yaşıyorum diyebilirsiniz. Instagram uygulamasında karşılaşılan bu problem hayli can sıkabiliyor. Instagram dm alanında görüntülü arama sağladığınız esnada ya da canlı yayın açtığınızda kameranın açılmaması sorunu sürekli artış gösteriyor. Sorun donanımsal kaynaklı mı, değil mi bunu öğrenmemiz gerekiyor. Donanımsal kaynaklı olup olmadığını test etmek istiyorsanız, farklı uygulamalarda kamera açmayı deneyebilirsiniz. Bu denemeyi yaptığınızda eğer o uygulamalarda kamera açılıyor sadece Instagram hesabında açılmıyorsa, sorun uygulamanız ile alakalıdır. Böyle durumlarda Instagram yetkilileriyle iletişime geçmeniz gerekiyor. Nasıl iletişime geçeceğinizi ve hata almanızdaki nedenlerin tamamını yazımızın içerisinde bulabileceksiniz.

Instagram görüntülü aramada kameram açılmıyor

Instagram hesabımda canlı yayına geçerken kamera açılmıyor, instagram kamera açmama sorunu, instagram kameram neden açılmıyor, instagram uygulamama girerken kameranın açılmamasında ki neden nedir? Aklınıza takılan bu soruların yanıt bulabilmesi için ilgili ayarlarımızı sizlerle paylaşacağız. Sizden isteğimiz aşamalarını doğru şekilde yapılandırmak olacaktır.

Instagram aramada kamera çalışmıyor

Siz denemeyi yaptığınızda diğer uygulamalarda da aynı sorun devam ediyorsa yapmanız gerekenlere birlikte bakalım. Telefonunuzun güncel olmamasından kaynaklı problem yaşıyor olabilirsiniz. Telefonunuza gelen güncelleme varsa kontrol ederek güncelleme yapalım. Ayarlar bölümüne girerek uygulamalarınız için kameranıza izin verip vermediğinizi kontrol edelim.

Instagram görüntülü aramada kamera açılmama nedenleri;

  1. Instagram hesabınızın güncel olmaması
  2. Uygulamanızın kameraya erişmesine izin verilmemesi
  3. Kablosuz bağlantınızın yavaş olması
  4. Arka planda çalışan uygulamaların fazla olması
  5. Telefona gelen güncellemelerin yapılmaması

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bilgiler kameranızın açılmasına izin vermeyen etkenlerdir. Ama bunları kontrol ettiğinizde bir sorun görünmüyorsa diğer işlemleri birlikte inceleyeceğiz.

Instagram görüntülü aramada kameram açılmıyor

Instagram’a kamera açılmamasıyla ilgili yapılması gerekenler;

  • Uygulamayı açın
  • Ayarlar
  • Yardım
  • Sorun bildir

Bölümüne girişimizi gerçekleştirdikten sonra ‘’Bir şey çalışmıyor’’ butonuna basalım. Genel ekrana karşılaştığınız sorunu bildirerek ‘’Gönder’’ demenizle beraber işlemler tamamlanacaktır. Instagram yetkilileri durumu kontrol ederek tarafınıza geri dönüş yapacaklardır.

Paylaş
Önceki İçerikAndroid servis yok uyarısı alıyorum
Sonraki İçerikHuawei h300s modem kurulumu resimli
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here