instagram görüntülü arama cıkmıyor gelmiyor benim telefonumda görüntülü arama neden yok ? Sorularının karşılıksız bırakmama adına makalemizi hazırladık.

Yenilik denince akla ilk gelen sosyal medya uygulamalarından birisi olan instagram uygulamasında IGTV’den sonra görüntülü konuşma özelliği de gelmiş durumdadır. Bir çok kullanıcı kitlesi bu özelliğin kendi telefonlarında olmadığını beyan etmektedirler. Oysa uygulamaya gelen bu yeniliği kullanmaya başlayan kullanıcı kitlesinin sayısı oldukça fazladır. Şimdi öncelikle görüntülü konuşma yapabilmeniz için mesajlaşma alanına giriş gerçekleştiriyoruz. Sonrasında sağ üst alanda yer alan görüntülü arama ikonuna tıklıyoruz. Buraya tıkladıktan sonra eğer karşı tarafa da bu simge gelmiş ise bu durumda işlem adımlarınız kolaydır. Karşı tarafın yapılan aramayı kabul etmesi durumunda problem kalmayacaktır. Karşı tarafta ya da sizin telefonunuzda görüntülü arama simgesinin çıkmamasına ilişkin nedenleri de kapsamlıca konu alacağız.

instagram görüntülü arama cıkmıyor gelmiyor

İnstagram hesabımda görüntülü arama simgesi çıkmıyor, instagram’da görüntü arama simgesi gelmiyor, instagram hesabımda görüntülü konuşma neden yok, instagram hesabıma görüntülü konuşma ikonu gelmemiş, görüntülü konuşma özelliği gözükmüyor vs. telefonunuzda olmayan bu özelliğin hangi nedenlerden dolayı gelmediğini sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz.

instagram görüntülü arama simgesi gözükmüyor

İnstagram dur durak bilmeyen yeniliklerine bir yenisini daha eklemiş durumdadır. Whatsapp hesabında var olan bu özelliğin instagram’a geliş sebebi aktif süresinin uzatılmasıyla alakalıdır. Cümlemizin ilk paragrafında belirtmiş olduğumuz üzere uygulamaya dair görüntülü arama kısmının nerede olduğunu bilmek en önemli faktörlerinden biridir. Şimdi ise bu simgenin sizlerin telefonunda neden gözükmediğine birlikte bakacağız.

instagram görüntülü arama cıkmıyor gelmiyor, görüntülü arama çıkmıyor, instagram görüntülü arama çıkmıyor, intagram görüntülü arama gelmiyor, instagram görüntülü arama neden yok, instagram görüntülü arama simgesi gözükmüyor

instagram görüntülü arama gelmiyor

Görüntülü aramanın sizlerin telefonunuza gelebilmesi için belirttiğimiz kontrolleri gözden geçirmenizde fayda bulunmaktadır.

 • Öncelikle telefonunuzu kapatıp açıyoruz. Sonrasında uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyelim.
 • Bu yükleme işlemleri sonrasında telefonu kapatıp açalım.
 • Bunu yaptıktan sonra instagram hesabında daha öncesinde bir engel alma durumunda da sizin telefonunuza özellik geç gelebilir.
 • Yani bir uygulamaya gelen yenilik tüm kullanıcılara hemen gelmemektedir.
 • İşte bu sebepten ötürüdür ki sizin telefonunuzda da bunun neden gelmediğini anlayabilirsiniz.
 • Bunun haricinde eğer sizin telefonunuzla alakalı bir problem olduğunu düşünüyorsanız öyleyse aynı hesapla farklı bir telefondan deneme işlemi gerçekleştirmelisiniz.
 • Denemelerin sağlanması sonrasında sorun sizin telefonunuzda ise bu durumda telefonu fabrika ayarlarına gönderebilirsiniz.
 • Tabi en önemli husus ise instagram hesabının son sürümün yüklü olması gereklidir.
 • Haliyle telefonunuzda bulunan Play store ya da Apple store uygulamasın giriş işlemi gerçekleştirerek bu bağlantıda yaşanan güncellemeyi sağlayabilirsiniz.

instagram görüntülü arama cıkmıyor gelmiyor problemi için belirtilen işlem ayarları sonrasında problem ortadan kalkmış olacaktır. Karşılaşılan hataları bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

instagram görüntülü arama cıkmıyor gelmiyor, görüntülü arama çıkmıyor, instagram görüntülü arama çıkmıyor, intagram görüntülü arama gelmiyor, instagram görüntülü arama neden yok, instagram görüntülü arama simgesi gözükmüyorinstagram görüntülü arama cıkmıyor gelmiyor, görüntülü arama çıkmıyor, instagram görüntülü arama çıkmıyor, intagram görüntülü arama gelmiyor, instagram görüntülü arama neden yok, instagram görüntülü arama simgesi gözükmüyor

18 YORUMLAR

 1. Benim telefonuda iki İnstagram hesabı girişi kendi kullandığım hesapta görüntülü arama YoK fakat diğer hesapta yani arkadaşımınkinde var neden

  • Karşılaştığınız hatayı tam olarak alabilir miyim?

   Şunu deneyin ”Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>İnstagram>Verileri ve ön belleği temizleyin” işlemleri sağladıktan sonra telefonu kapatıp açıp tekrar bir deneme sağlayın.

 2. Benim telefonum samsung j7 core telefonumda iki tanr hesabim acik instagrma uygulamasinda goruntulu arama ozelligi var ben x hesabimdan sohbette arayabiliyorum fakat arkadasim beni arayamiyor x hesabi katilamiyor diyor fakat y hesabima gecip arayabiliyorum ondanda arkadasimda beni arayabiliyor hatta ki x hesabimda aninda ilet bildirimlerimde goruntulu sohbet acma kapama yok ama y hesabimda ayarlada var anlamış degilim nedendir sizce ?

  • Merhaba,

   Öncelikle x hesabınızda oluşan sıkıntı için sorun bildirisi üzerinden iletişime geçilmesi gerekiyor. Bunun olma sebebine gelince de uygulama içerisinde bir özelliğin fazla kullanışıyla alakalı olduğundan başka bir alana geçici engel geliyor. Yani bu da x hesabınızla alakalı sorun oluşturmaktadır. Dolayısıyla x hesabınız üzerinden sorun bildirisi vererek ilgili ekran görüntüsü ve açıklamayı bu şekilde detaylıca belirtmeniz de fayda bulunmaktadır.

 3. Instagram hesapımda görüntülü konuşma çıkmıyor karşı taraf benı görüntülü ARIYOR ama benım telefonumda Gozukmuyor görüntülü aramayı başka telefonla gırıyorum görüntülü arama çıkıyor bna yardımdı olun telefonum markası ıphon4s

 4. Kardidaki hesabin goruntulu konuşma kamera isareti 10 dakika boyunca gorunmuyor on dakika sonra kamera isareti geliyor her gece ayni satte oluyor engellenmismi oluyorum o sure zarfinda karsimdaki hesap goruntulu konusmami yapıyor teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz