instagram görüntülü arama bağlanmıyor başlamıyor yönünde karşılaşmış olduğumuz hataların önüne geçilebilmesi için haberimizi incelemeniz yeterlidir.

Whatsapp hesabında var olan görüntülü konuşma özelliği artık instagram hesaplarında da yerini almış durumdadır. İlk olarak IGTV ve sonrasında görüntülü konuşma özelliğini getiren instagram’da yenilikler dur durak bilmemektedir. Her türlü imkanı kullanıcılarına sunarak aktif süresini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen instagram’da uygulamada bazı sorunlarda yaşanmaktadır. Örneğin görüntülü arama sağlayacağımız kişiye aramanın bağlanmadığını dile getiren kitle sayısı oldukça artmış durumdadır. Görüntülü aramanın yapılabilmesi adına bağlantıda yaşanan sıkıntılara sebep olan işlemleri sizlere sunacağız. Bunun yanına ek olarak sorunun ne ile alakalı olduğunu bildirirken çözüm adımlarını da aktaracağız. Görüntülü konuşma yapabilmeniz için karşı tarafında sizin de internetinizin var olması gerektiği bir gerçektir. Bu bağlantı yok ise zaten arama başlanmaz nelerin yapılması gerektiğine ilişkin işlem detaylarını da size sunacağız.

instagram görüntülü arama bağlanmıyor başlamıyor

İnstagram hesabımda görüntülü arama başlamıyor, instagram hesabımda görüntülü arama başlatılamadı, instagram’da görüntülü konuşma başlatılamadı, instagram görüntülü konuşmayı bir türlü başlatamıyorum. Gibi yaşanan aksaklıkların tamamıyla alakalı olarak adımların hepsi aşağıda yer almaktadır.

instagram konuşma başlamıyor

Tüm sosyal medya uygulamalarının internet veri tabanlı çalıştığını daha öncesinde sizlere sunmuştur. Eğer internet bağlantınız yok ise bu durumda bağlantıyı kurmada sorun yaşamanız muhtemeldir. Tabi bu karşılıklı olan bir işlem olduğu için sizin internetiniz var karşı tarafın yok ise bu sebeple de görüşme başlamaz. Bir de bunun yanına ek olarak internetin var olmasına rağmen bağlantının gelmediğini görüyorsanız. Ya sizin internet bağlantınızla ilgili bir yavaşlık var yada karşıdakinin interneti yavaştır.

instagram görüntülü arama bağlanmıyor başlamıyor, instagram arama başlamıyor, instagram konuşma başlamıyor, instagram görüntülü arama başlatılamadı, instagram arama bağlanmıyor, instagram konuşma bağlanmıyor

instagram arama bağlanmıyor

Karşılıklı olarak internet hesabında sorun olmadığını test ettikten sonra instagram hesabını telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleme gerçekleştirelim. Onun haricinde telefondan ”Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>İnstagram” girerek ön belleği ve verileri temizle diyelim.

Bunu yaptıktan sonra hala daha olmuyorsa modemi resetleyip yeniden kurarak işlem tekrarı sağlayalım. Onun haricinde mobil hattınız hangi operatöre bağlı ise orayla görüşme sağlayıp hat kontrolü sağlayalım.

instagram görüntülü arama bağlanmıyor başlamıyor belirtilen işlem ayarları sonrasında hala daha sorunlarla karşılaşıyorsanız aldığınız hataların yorum alanında bildirmeniz yeterlidir.

Önceki İçerikinstagram görüntülü arama cıkmıyor gelmiyor
Sonraki İçerikinstagram görüntülü arama ses gitmiyor gelmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz