Paylaş

instagram gönderin topluluk kurallarına aykırı probleminizi çözüme kavuşabilmesi için neler yapmanız gerektiğini yazımızda anlatacağız.

instagram gönderin topluluk kurallarına aykırı

 İnstagram, video ve fotoğraf paylaşım merkezi olarak hayatımıza giren uygulama kısa süre içerisinde milyarlarca kişi tarafından kullanılmaya başlandı. İnstagram uygulamasının diğer sosyal medya hesaplarına nazaran tercih edilmesindeki en büyük etken ise topluluk kurallarının çok fazla önemsemesidir.

Uygulama içerisinde çokta özgür olmadığınızı bilmelisiniz. Yani takip gönderimde, beğenide, yorumda ya da hashtag paylaşımlarınız da kısıtlamalar bulunmaktadır. Bunun dışında yaptığınız paylaşımlarınıza da dikkat etmelisiniz.

İnstagram hesabınızda yaptığınız bir paylaşım şikayet sonrasından yetkililer tarafından kaldırılabilmektedir. Bu neden oldu diye araştırma içerisine girebilirsiniz. Uygulamanızda ki paylaşımın üzerine geldiğinizde gönderin topluluk kurallarına aykırı uyarısı alıyorsanız şikayet almışsınızdır.

Normal şartlarda aslında araştırma yaptığınız sorunun cevabı yine gelen uyarının altında kendine yer bulmaktadır. Orada nefret söylemi ve sembolleri ilgili topluluk kurallarımıza aykırı olduğu için gönderi kaldırıldı. Bilgisini görebilirsiniz. Peki böyle durumlarda nasıl bir yol izlemelisiniz. İşte tam bu hususta sizlere yardımcı olabilmek için gerekli olan işlemleri kontrol edeceğiz.

instagram

instagram gönderin topluluk kurallarına aykırı sorunu

  • Kurallara dikkat etmeden yaptığınız paylaşımlar hesabınızdan direk kaldırılmaktadır.
  • Kaldırılan gönderiyi tekrar paylaşmaya devam ederseniz hesabınız kapanmaya kadar gidebilmektedir.
  • Tüm topluluk kurallarına hakim olmak istiyorsanız https://www.facebook.com/help/instagram/477434105621119 adresine girerek bilgilerin hepsini inceleyin.
  • Bu incelemeleriniz sonucunda gönderinizin gereksiz şekilde kaldırıldığına inanıyorsanız itiraz hakkınız bulunmaktadır.
  • Hesabınızdan ‘’Ayarlar>Yardım>Sorun bildir’’ alanına girerek sorununuzu bu şekilde ilgili yetkililere bildirebilirsiniz.
instagram gönderin topluluk kurallarına aykırı
  • İncelemeleriniz instagram yetkilileri tarafından kontrol edilecektir.
  • Haklı bulunmanız durumunda gönderiniz tekrar yerine getirilecektir.
  • Bunun dışında yapılan şikayetler yersiz olursa herhangi bir işlem sağlamaya gerek bulunmadan işlemlerinize devam edebilirsiniz.
  • Öncelikle neden şikayet alıyorum diyebilirsiniz. Lakin bunu böyle düşünmemelisiniz. Çünkü sizde farklı bir gönderiyi beğenmediğiniz ya da uygun görmediğiniz için şikayet edebilirsiniz.
  • Aynı şekilde bir başkasının hesabındaki gönderi sizin için o kişinin profilinden kaldırılabilmektedir.

İnstagram hesabınızda karşılaşmış olduğunuz sorun ile ilgili yapmanız gerekenleri adım adım sizlere paylaşmış bulunuyoruz. Ekstra eklemek ya da sormak istedikleriniz olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here