Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda instagram gönderi istatistikleri nerede bulma olduğu konusundaki araştırmalarınızın yanıtını vereceğiz.

Facebook’un işletmesi olan instagram uygulamasının da kullanıcı sayısının milyarı geçtiğini söyleyebiliriz. Özellikle hesap ekle özelliğin getirilmesiyle birlikte bir kullanıcı aynı anda 4-5 hesap açabilmektedir. Bu da kitlenin daha da çoğalmasına imkan sağladı diyebiliriz. Durum böyle olunca da ticaret yapanlarında bu alana yoğunlaştığını söylemek mümkündür. instagram gönderi istatistikleri nerede bulma diye bir araştırma içerisine girdiniz ve karşınıza biz çıktıysak doğru yerdesiniz.

  • Yapmış olduğunuz paylaşımı kimler ne kadar ziyaret etmiş ve gönderi ne kadar etkileşim almış bunların hepsini görmeniz için nereye gireceğinize bakacağız.

instagram gönderi istatistikleri nerede bulma

instagram gönderi istatistikleri

instagram gönderi istatistikleri yapılan paylaşımın etkiletişimi sizlere ayrıntılı bir şekilde göstermektedir. Daha öncesinde hazırlamış olduğumuz yazımızda istatistiklerin görünmemesi ve çıkmaması ile alakalı bilgilendirme vermiştik. O yazımızın hazırlanış amacı komple sayfanızın almış olduğu etkileşimdi.

Gönderi istatistikleri ise tamamen yapmış olduğunuz bir paylaşımın ne kadar etkileşim aldığına yöneliktir. Konuyu daha fazla uzatmadan gönderinizde ki istatistikleri nasıl göreceğinize bakalım.

  • Öncelikle istatistik görmek istiyorsanız hesabınızın bir kişisel hesap olmaması gereklidir.
  • Profesyonel hesaba geçiş yapmadığınız sürece istatistik alanının gelme gibi bir durumu söz konusu değildir.
  • Dolayısıyla hemen hesabınızı profesyonel hesaba geçiş yapmanız gereklidir.
  • Bu işlemi sağlayabilmeniz için ise öncelikle hesabınıza giriş gerçekleştirin.
  • Ayarlar alanına girip oradan da ‘’Hesap’’ kısmına tıklayın.
  • Hesap bölümüne tıklamanız ile birlikte gelen ekranı aşağıya doğru kaydırın.
  • Karşınızda ‘’Profesyonel hesaba geçiş yap’’ seçeneğini göreceksiniz.
  • Onun üzerine tıklayıp hesabın geçişini sağlayabilirsiniz.
  • İşlemler sonrasında gönderi istatistiklerini bulabilmeniz için ise aşağıdaki adımları inceleyin.

instagram gönderi istatistikleri bulma

instagram gönderi istatistikleri nerede bulma

instagram gönderi istatistikleri bulma işlemleriniz için profesyonel hesaba geçiş yaptıktan sonra paylaşımlarınızı yapmaya başlayın. Paylaşımı sağladıktan sonra o paylaşıma tanıtım verebilirsiniz. Ücret karşılığında vereceğiniz tanıtım belli kitlelere doğrudan ulaşmanıza imkan sunacaktır.

Öncesinde şöyle bir bilgi vermekte yarar bulunmaktadır. Profesyonel hesaba geçiş yapabilmeniz için bir Facebook hesabınız ve o hesap içerisinde var olan bir sayfanızın olması gereklidir. Gönderiyi paylaştınız ve tanıtımını yaptınız artık istatistiklerini görmek istiyorsunuz. Hemen gönderinin bulunduğu alana gelin. Sol alt kısmında ‘’İstatistikleri gör’’ seçeneğine dokunun.

İstatistikleri gör dediğinizde karşınıza ‘’Gönderi istatistikleri’’ adı altında bir sayfa gelecektir. Açılan sayfada gönderinin ne kadar kişiye eriştiğini ve diğer verileri görebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here