Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram gönderi ekleme butonu kayboldu ve nereye gitti diye araştırma sağlıyorsanız eğer doğru yerdesiniz.

İnstagram hesabınızın güncellemesiyle birlikte artık bir çok simgenin de yerlerinde değişiklik olmuştur. Bu değişikliklere uğrayan yerler hakkında bilgi verirken gönderi oluşturma ya da ekleme butonunuzun da hangi alana gittiğine dair bilgileri ele aldık. instagram gönderi ekleme butonu kayboldu ve nereye gitti konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Gönderilerinizi eklemekte olduğunuz (+) işaretinin orta alandan kalkmasıyla birlikte bir çok kullanıcı bu alanın nereye kaybolduğunu merak edip araştırma sağlamaktadır. Siz de bu şekilde bir araştırma içerisine girdiyseniz o halde doğru alanda gezinti yaptığınızı bildirmekte yarar bulunmaktadır.

instagram gönderi ekleme butonu kayboldu ve nereye gitti

instagram gönderi ekleme butonu kayboldu ve nereye gitti

instagram gönderi ekleme butonu kayboldu sanıyorsanız böyle bir durum söz konusu olmadı. Sadece yerlerinde bir değişiklik olduğu için üst alana geçiş sağlandı. Yani normalde biraz gezinti sağladığınız esnada instagram’da bunu bildiri olarak sizlere gösterecektir. Lakin bu durum bazen gecikmeli gelebilmektedir. O yüzden böyle bir araştırmaya girmeniz gayet normaldir.

Gönderi ekleme butonunun üst tarafta olduğunu görmenizle birlikte (+) işaretine tıklayarak yeni gönderilerinizi oluşturup eklemesini sağlayabilirsiniz. Ancak sizin uygulamanız hala daha güncel değil ise bu alanda getirilen yenilikler sizin hesabınıza dahil edilmemiş olabilir.

Bazı kullanıcılar ise üst tarafa baktıklarında da bu butonun olmadığını dile getirmektedir. Şayet siz de böyle bir durum varsa o zaman ciddi bir sorunla karşı karşıyasınız demektir. Çünkü bu butonun olmaması demek sizin normal gönderi eklemenize imkan olmadığını göstermektedir. Ekleme butonunun geri getirilebilmesi için izleyeceğiniz çözüm yollarının neler olduğuna ise aşağıda erişebilirsiniz.

instagram gönderi ekleme butonu nereye gitti

instagram gönderi ekleme butonu nereye gitti diye merak edip bir araştırma sağlıyorsanız bunun nedeni öncesinde aldığınız kısıtlama ile alakalıdır. Kısıtlamaya maruz kalan hesapların bir çoğunda bu durum yaşanabilmektedir. Ya da sizin kullanmış olduğunuz 3. Parti yazılımlarından kaynaklı da bu sorun meydana gelebilmektedir.

Almış olduğunuz kısıtlama yok ise bu durumda cihazınızdan uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyerek deneme sağlamanız da yarar bulunmaktadır. Son olarak ise sorununuzu instagram yetkililerine bildirmekte yarar var. Özelliğin hesabınızda olmadığını belirtmenizle beraber durum yetkililer tarafından incelemeye alınacaktır. Anlık sunucu hatalarından doğan sorun ise eğer bu problem genel olacağından ötürü beklemekten başka çareniz yoktur. İnstagram hakkında sormak veya merak ettiğiniz farklı bir konu var ise bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here