instagram fotoğrafları galeriye kaydedilmiyor resimler ve videolar indirilmiyor? Sorununa çözüm bulmak istiyorsanız haberimizi incelemeniz yeterlidir. Android ve iPhone telefonlarınız da fotoğraflarınızın kaydedilebilmesi için yapılacak işlem ayarlarını konu almış bulunmaktayız.

Ünlü resim ve video paylaşım platformu instagram uygulaması her geçen gün popülerliğini daha da artırmaktadır. Hayatımızın her anını gerek, hikaye alanlarında gerekse de profil ekranımızda paylaşımlarını sağlıyoruz. Yapılan bu paylaşımları daha sonrasında telefonumuzun galerisinden siliyoruz. İnstagram hesabında bir paylaşım sağlanıldığı sırada resim otomatik olarak galeri alanına kaydedilmektedir. Ancak bazı kullanıcılarımızın verdiği bilgiler ışığında bu resimlerin ya da videoların kaydedilmediğine yönelik sorunlar yaşanıldığı tespit edilmiştir. Biz de yaşanan bu problemin bir an önce ortadan kalkabilmesi için hesabınızda yaptığınız tüm paylaşımların otomatik olarak galeri alanına nasıl kaydedileceğini, ve bu yapılan ayarlar sonrasında hala daha kaydedilme işlemi olmuyorsa bu durumda neler yapılacağını detaylı olarak ele alacağız.

instagram fotoğrafları galeriye kaydedilmiyor

fotoğraflar kaydedilmiyor, galeriye resim kaydedilmiyor, instagram asıl fotoğrafları kaydetme, instagram fotoğraf indirme android, instagram fotoğraf indirme iphone, instagram resim indiremiyorum, foto kaydetmiyor, instagram fotolar kaydedilmiyor, instagram resimlerim kaydedilmiyor, instagramda paylaşım sağladığım resim ve videolar galeriye eklenmiyor diye artık üzülmenize gerek bulunmamaktadır. Durumun detaylarını ve inceliklerini konu alacağımız bu yazımızda yapılan işlem ayarları sonrasında problem kalmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram asıl fotoğrafları kaydetme

İnstagram hesabınıza giriş sağladığınızda bir anınızı, güzel çıktığınız bir resmi ya da video’yu paylaşımını sağlayabiliyorsunuz. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz süre içerisinde resimlerin ve videonun otomatik olarak galeriye kaydedilmesi gerekmektedir.

Eğer sizde otomatik olarak kaydetme işlemi sağlanmıyorsa bu durumda ayarlarında sıkıntı olabileceği için ilk olarak kontrol etmeniz gereken alan yine uygulama içerisinde olacaktır.

  • Öncelikle instagram uygulamasına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Daha sonrasında Profil ekranımıza gelip sağ üst alandan ”Ayarlar” bölümüne giriş sağlıyoruz.

instagram fotoğrafları galeriye kaydedilmiyor, fotoğraflar kaydedilmiyor, galeriye resim kaydedilmiyor, instagram asıl fotoğrafları kaydetme, instagram fotoğraf indirme android, instagram fotoğraf indirme iphone, instagram resim indiremiyorum

  • Bu alandan sayfayı aşağıya doğru çektiğinizde ”Asıl fotoğrafları kaydet” sağa doğru işaretli değil ise burayı sağa doğru itin sonrasında bundan sonraki süreç içerisindeki tüm fotoğraflar ve videolarınız otomatik olarak galeriye kaydedilecektir.

İnstagram videolar galeriye kaydedilmiyor

Yukarıdaki işlemleri sağladığınız andan itibaren bundan sonraki yapılan paylaşımların kaydedildiğini göreceksiniz. Ancak bunu yapmanıza rağmen hala daha problem devam ediyorsa bu durumda telefonunuzun alanı dolmuştur. Galeri alanını gereksiz dosyalardan arındırın. Sonrasında problem giderilecektir.

İnstagram iPhone ve Android Fotoğraf indirme

Fotoğraflarınızın indirilebilmesi için yapılacak adımları sizlerle paylaşacağız.

İnstagram fotoğraf indirme alanına tıklıyoruz.

instagram fotoğrafları galeriye kaydedilmiyor, fotoğraflar kaydedilmiyor, galeriye resim kaydedilmiyor, instagram asıl fotoğrafları kaydetme, instagram fotoğraf indirme android, instagram fotoğraf indirme iphone, instagram resim indiremiyorum

Karşımıza böyle bir ekran açılacaktır.

  • İlk olarak sayfanın sağ tarafında bulunan ”Save location” alanını ayarlıyoruz.
  • Beraberinde sağ tarafta yer almakta olan ”Enter a usarname” kısmına fotoğrafları indireceğiniz hesabın adını yazıyoruz.
  • Bilgileri doğru girdikten sonra ”Dowland” alanına tıklamanız halinde indirme işlemi başlanacaktır.

instagram fotoğrafları galeriye kaydedilmiyor ile ilgili işlemler bu yöndedir. Sorunlarınızı yorum alanında belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz