Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram fotoğraf kabini ekleme ve koyma işlemlerini nereden sağlanacağı ele aldık.

İnstagram son dönemlerin en gözde ve en popüler sosyal medya uygulamaların başında gelmektedir. Facebook’un işletmesi olan platformda içerisinde hikaye alanına olan ilginin fazla olması özelliklerinde bu alana gelmesine imkan sunmaktadır. instagram fotoğraf kabini ekleme ve koyma ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Hikaye bölümüne getirilmiş olan bu özelliğin kullanılması ile birlikte çekeceğiniz fotoğrafların ard arda aynı kareye eklenmesine kabin oluşmasını sağlamaktadır.
  • Yani tek bir hikaye içerisinde birden fazla fotoğrafınız görünecektir. İlgili özelliğe olan ilginin ise oldukça fazla olduğunu söylemek mümkündür.

instagram fotoğraf kabini ekleme ve koyma

instagram fotoğraf kabini ekleme

instagram fotoğraf kabini ekleme işlemlerinin devreye alınabilmesi için öncelikle instagram uygulamasının içerisine erişim gerçekleştiriniz. Uygulamaya girişinizi yaptıktan sonra sol üst alanda bulunan ‘’Ekle’’ butonuna tıklamalısınız. Bu alana tıklamanızla birlikte gelen sayfada sol seçenekleri arasında ‘’Fotoğraf kabini’’ adı altında bir buton görmüş olacaksınız.

Fotoğraf kabini butonuna dokunmanızla birlikte işlemlerinizin artık sonuna geliyor olacaksınız. Burada istediğiniz kadar fotoğrafı çekerek tek bir hikayede görünmesini sağlayabilirsiniz. Dolayısıyla fotoğraf kabini butonuna dokunup fotoğrafları ekleyip paylaş butonuna tıklamanız yeterlidir.

Bahsedilen ayarları belirttiğimiz şekilde devreye alabilmeniz mümkündür. Bu ayarların işleme alınmasını sağlamanız durumunda diğer arkadaşlarınız bunu nasıl yaptığınızı size sorabilir. Dolayısıyla kendilerine bu öğrendiğiniz bilgi üzerinden ilerlemesini sağlarsınız. Ancak fotoğraf kabini özelliği sizin uygulamanızda işlem görmüyorsa eğer farklı bir sorun vardır.

instagram fotoğraf kabini koyma ayarını yapıyor olmanıza rağmen işleminiz devreye girmiyorsa muhtemelen bağlantıda bir problem vardır. İnternet ile alakalı sorun görünmüyor ise muhtemelen bu özelliği gün içerisinde olduğundan fazla kullandığınızdan ötürü çalışmıyor ya da farklı bir problem çıkarmış olabilir.

İnstagram ve diğer sosyal medya uygulamalarında bir özelliğin olduğundan fazla kullanılmaması gereklidir. Aksi durumda kısıtlamalara maruz kalabilirsiniz. Dolayısıyla bu da sizin uygulama içerisinde sorun yaşamanıza neden olmaktadır. İnstagram ile ilgili sormak istediğiniz farklı bir konu varsa eğer bunu bize yorum alanından dile getirebilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

instagram fotoğraf kabini ekleme ve koyma
Önceki İçerikFacebook hikayeyi instagramda paylaşma ve yayınlama
Sonraki İçerikinstagram fotoğraf kabini bende yok ve çıkmıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here