Paylaş

instagram engeller ne zaman kaldırılıyor. İnstagram’da yorum, beğeni, takip isteği gönderme engellerinin tahmini ne zaman kaldırılacağına ilişkin bilgileri vereceğiz.

İnstagram hesaplarınızda limitleri bilmeden işlemleri sağlamanız halinde anında özelliklerle alakalı kısıtlamaları alabilirsiniz. Hesaptan hesaba bu limitlerin değişim gösterip göstermediğini merak edenler içinde yazımızda bilgileri aktaracağız. Her bir hesap kişiye özel olmasından dolayı limitlerde aynı şekilde kişilere özel olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. Yani mavi tik almış hesaplar güvenilir hesaplarda ayrı bir limit normal hesaplarda ise ayrı bir limit uygulaması bulunmaktadır. Kısıtlamaya giren kullanıcıların tamamı aldıkları kısıtlamanın instagram tarafından verildiğinin farkındadır. Ve kısıtlamayı hak ettiğinin de farkında olmasından dolayı çok fazla sesini çıkarmamaktadır. Lakin gelen kısıtlamanın kaç saat ya da kaç gün sonra kalkacağına dair bilgilerini öğrenmek istemektedir. Biz de gelen engelleme sonrasında kısıtlamaların hangi saat aralığında kalkacağına dair bilgilendirmeleri sizlere yazı içerisinde aktaracağız.

instagram engeller ne zaman kaldırılıyor

İnstagram engel kalkma saati nedir, instagram engel ne zaman kalkar, instagram engel saati nedir, instagram engel kalkma zamanını öğrenmek istiyorum, instagram engellerim ne zaman sonuçlanır, instagram engelimi kaldırması için kaç saat beklemeliyim. Şimdi beğenme engeli, yorum engeli ya da takip engeli aldınız diyelim. Engeli aldıktan sonra yine aynı işlemlere devam etmeniz halinde işlem engellendi uyarısı alırsınız. Dolayısıyla bu süre zarfı içerisinde hiçbir şey yapmadan beklemeniz gerekiyor. Ne kadar süre beklemeniz gerektiğine ise yazımız içerisinde anlatacağız.

instagram engel kalkma saati

Beğeni engelinden yola çıkarsak eğer aldığınız engel sonrasında bekleme saatiniz 18 ila 24 Saat dilimidir. Bu saat aralığında beğeni yapmadan beklemeniz gerekiyor. Onun dışında yorum ve takip isteği gönderme engelleri için de aynı süreyi beklemeniz lazımdır.

instagram engeller ne zaman kaldırılıyor, instagram engel süresi, instagram engel kalkma süresi, instagram engel saati, instagram engel kalkma saati, instagram kısıtlama süresi nedir

Ancak bu aldığınız ilk engel değilse eğer bu süre daha uzun tutulacaktır. Yani 24 saat değil bu kez 48 saatlik süre beklemeye gidilmesi gerekecektir. İhlalleri sürekli hale getirmeniz durumunda bu kısıtlama ilerleyen zamanlarda hesap kapatılmaya kadar gidebilmektedir.

İkinci defa alınan engellerde alınacak bir diğer önlem ise belli bir süreliğine hesabınızın doldurulmasına gidilmesidir. Güvenilir hesaplarda beğenme işlemlerini 28-40 saniye arasında sağlayabilirsiniz. 1000 beğeniye de kadar beğenilerinize devam edebilirsiniz.  Yeni açılan hesaplarda ise aynı işlemler için 36-50 saniye kadar beklemeniz gerekiyor.

TAVSİYE YAZI: instagram durumunu gizleyemiyorum kapatamıyorum

İnstagram’da alınan engellerle ilgili gerekli olan süre dilimlerini sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Merak ettikleriniz ya da sizin de eklemek istediğiniz yaşanmışlıkları bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here