Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram dondurulan hesap çalınır mı hacklenir mi? Sorularının yanıtsız kalmaması adına var olan bilgileri sizinle paylaşacağız.

İnstagram 1 milyara ulaşan kullanıcısı ile birlikte getirdiği yeniliklerle göz kamaştıran bir uygulamadır. Nitekim uygulamanın bu kadar kullanıcısı olunca program için merak edilen bir çok konu olmaktadır. instagram dondurulan hesap çalınır mı hacklenir mi? Diye merak edenlerin sayısının da oldukça fazla olduğunu söylememiz mümkündür.

  • Aslında dondurulan hesapların tamamen kapatılmaması çalınmayacağı anlamına gelmemektedir.
  • Ancak hesabın çalınabilmesi için daha öncesinde birinin sizin hesabınızı kafaya takmış olması lazım.
  • Sorununuzun cevabını ise aşağıda ayrıntılarıyla birlikte paylaşımını yapacağız.

instagram dondurulan hesap çalınır mı hacklenir mi?

instagram dondurulan hesap hacklenir mi

İnstagram dondurulan hesap hacklenir mi? Normal şartlarda uygulamanızın kullanıcı bilgilerini bilen birisi sizin hesabınızın tekrar aktivasyonu için uğraşıp hesabınız hackleyebilir. Bu aslında salındığı kadar zor bir işlem değildir. Ancak siz dondurmadan önce şifre bilgilerinizi ya da kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmadıysanız hesabın açıkken dahi çalınması zordur.

İnstagram uygulamasında takipçi artması, beğeni çoğalması ve buna benzer işlemler için kişisel bilgiler istenilmektedir. Kişisel bilgiler alındığında da hesapların çoğu çalıntıya uğrayabilmektedir. Böyle bir işlem yapıp daha sonrasında hesabı dondursanız bile o bilgiler diğer kişilerin elinde olduğu için hesabınız dondurulduktan sonra aktif edilip çalınabilmektedir.

  • Bir diğer neden ise mail adresiniz üzerinden hesapların çalınmasıdır.
  • İnstagram hesabınızı Hotmail uzantılı bir mail adresi üzerinden açtıysanız ya da Facebook üzerinden giriş yaptıysanız hesabın dondurulması sonrasında çalınma ihtimali var.
  • Nasıl olduğu konusunu da şöyle özetleyebiliriz; Hotmail uzantılı mail adreslerinize girilmemesi durumunda hesap belli bir aşamadan sonra boşa düşmektedir.
  • 6 aylık sürede girilmediği taktirde boşa düşen hesabı bir başka kullanıcı kendi üzerine alabilmektedir.
  • Bu da dondurduğunuz hesabın çalınmasına neden olacaktır.

İnstagram dondurulan hesap çalınır mı?

instagram dondurulan hesap çalınır mı hacklenir mi

instagram dondurulan hesap çalınır mı? Diye girdiğiniz araştırmaların yanıtını yukarıda belirtmiş bulunuyoruz. Lakin çalınmasın istiyorsanız kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmamanız ve hesapta iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanmanız gereklidir.

İnstagram hesabınız için dondurulduktan sonra karşılaştığınız farklı bir problem olur ise bize yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here