Paylaş

instagram doğrudan reklam verme. İnstagram hesabında tanıtım yayınlama işlemleri için gerekli olan koşullar ile yapmanız gereken ayarlardan bahsedeceğiz.

Sosyal medya alanlarında reklam verenlerin sayıları her geçen gün daha da artmaktadır. Hele buna bir de sponsorlu reklamlar eklenince ilgi daha da artmış durumdadır. İnstagram takip sistemi üzerine kurulu bir uygulama olmasından ötürü takipçi kitlelerini artırmak isteyen kişilerinde reklam verdiğini görebilmemiz mümkündür. Ama sponsorlu reklam veren kişilerin bir çoğu ürün satan kişiler olduğunu görebilirsiniz. Hazırladığımız bu yazımız da ise instagram’da henüz daha reklam vermemiş ama vermek isteyenler için izleyecekleri çözüm yollarından kısaca bahsedeceğiz. Aslında işlemlerin sanıldığı gibi çok zor olmadığını yapacakları bir kaç işlem ayarları sonrasında sorunun giderileceğini sizler de görebilirsiniz. Tanıtım yapmak için nelere dikkat etmeliyiz ve reklam oluşturması sırasında sorun almadan nasıl bir aşama kat etmeliyiz birlikte bakacağız.

instagram doğrudan reklam verme

Gönderi tanıtımı yapma, instagram doğrudan reklam verme, instagram tanıtım yapma, instagram tanıtım yayınlama. İnstagram üzerinde yaptığınız gönderilerin daha fazla kişiye gönderilebilmesi için tanıtım yapmanız gereklidir. Bu tanıtımın devreye girmesini için 1. kural hesabınızın işletme profili olması gereklidir. İşletme profili olmayan bir hesapta tanıtım yap butonu aktif halde gelmeyecektir. Aktif olmadığı için de normal hesaplardan reklam yayınlanacak ekrana ulaşamazsınız. Şayet hesap işletme profilinde ise sorunsuz bir şekilde diğer yapacaklarımıza bakabiliriz.

instagram tanıtım yapma

İnstagram hesabında tanıtım yapmak için işletme profilinde iseniz instagram hesabınıza bağlı facebook sayfanız da da yönetici olmanız gereklidir. Ben facebook sayfasında yöneticiyim diyorsanız bu durumda artık geriye kalan bir kaç işlemle birlikte sorunumuz giderilecektir.

instagram doğrudan reklam verme, instagram sponsorlu reklam, instagram tanıtım yapma, instagram tanıtım verme, instagram tanıtım yapamıyorum, instagram reklam ayarları

  • Reklamın yanı gönderinin tanıtımını yapmak için öncelikle profilimize giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Daha sonrasında hangi gönderinin tanıtımını yapmak istiyorsak onun üzerine geliyoruz.
  • Gönderinin hemen altında ”Tanıtım yap” yazısını göreceksiniz.
  • Tanıtımı yap dedikten sonra hedef kitle, bütçe ve reklamın kimlere hitap edeceğine ilişkin seçenekleri tarafınıza sunacaktır. Bunları belirledikten sonra ”İleri” butonuna tıklıyoruz.
  • İleri dediğiniz andan itibaren ”Tanıtımı yap” butonuna tıklamanız yeterlidir.
  • Artık ilgili gönderinin tanıtımı diğer kullanıcılara da yapılmaya başlayacaktır. Süreyi kendiniz belirlediğiniz için belirlenen süre sonrasında tanıtım yayından kalkacaktır.

instagram doğrudan reklam verme işlemlerine dair tüm detayları ve yapılması gereken işlemlerden bahsettik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here