Paylaş

instagram dm yenileme yenilenmiyor ise probleminizin çözüme kavuşabilmesi için izleyeceğiniz aşamaları yazımızda ayrıntılı şekilde anlatacağız.

İnstagram uygulamanızda sizin de bildiğiniz üzere dm alanına bir çok yenilik getirilmektedir. Gelen yeniliklerden eminim sizlerde anında yararlanabilirsiniz. Fakat bazı kullanıcılar dm alanını yenilediklerinde yenileme işlemlerinin olmadığını söylemektedir. Yaşanan bu sorunu nasıl çözüme kavuşacağını ise birlikte gözden geçireceğiz.

Telefonlarınıza indirmiş olduğunuz sosyal medya hesaplarınızın mesaj bölümünü kullanarak arkadaşlarınızla iletişime geçebilirsiniz. İnstagram bu alanda görüntülü konuşmanızı ve sesli aramalarınızı yapabilmeniz için DM alanını güncellemiştir. Getirdiği bu güncellemelerin sizde de görünmesini istiyorsanız uygulamanızı sürekli güncel tutmalısınız. Eğer dm alanına giriş yaptığınızda mesaj geliyor olmasına rağmen görünmüyorsa ya da bu alan yenilenmiyor ise sorunun ne ile alakalı olduğunu birlikte kontrol edeceğiz. İlk olarak farklı bir arkadaşınıza sorarak onda da aynı problemin var olup olmadığını öğrenmelisiniz. Çünkü bazen sunucu kaynaklı sorunlarda bu hatalarla karşılaşabilirsiniz. Genel bir hata yok sadece sizde bir sorun görünüyorsa neleri yapmanız gerektiğine inceleyelim.

instagram dm yenileme

instagram dm yenileme

instagram dm yenileme işlemleriniz için eğer sunucu tabanlı yani instagram’ın kendisiyle ilgili bir problem görünmüyorsa internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Bağlantılarınızı gözden geçirdikten sonra tekrar deneme yapmalısınız. Wi-fiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wi-fiye bağlanarak deneme yapın.

İnternet kaynaklı değilse bu durumda uygulamanızı güncel hale getirin. Kaldırıp yeniden yüklemeniz ile birlikte uygulamanız en güncel haline dönecektir. Bu işlemleriniz sonrasında da probleminiz devam ediyorsa bu durumda farklı bir cihazdan kendi hesabınıza girerek kontrol edin. Problem uygulama kaynaklı mı yoksa sizle ilgili mi test edin.

instagram dm yenilenmiyor

instagram dm yenileme yenilenmiyor

instagram dm yenilenmiyor ayarı için yaptığınız tüm bu işlemler sonrasında da probleminiz devam ederse sorun bildirisi yapmalısınız. Sorun bildirisi için de profilinize gelin. Üst tarafta bulunan üst üste çizgili bölüme tıklayıp ‘’Ayarlar’’ alanına girin.

Ayarlar kısmına geldiğinizde ‘’Yardım’’ seçeneğine dokunun. Onun sonrasında ise ‘’Sorun bildir’’ diyerek sorun bildirisini gerçekleştirin. Hesabınızda meydana gelen dm yenileme sorununu bu şekilde giderebilirsiniz. İnstagram dm yenileme yenilenmiyor için sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer varsa bunu bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here