Paylaş

instagram dm nedir ne işe yarar nasıl okunur. İnstagram dm resmi paylaşanlar ne demek istiyor? Sorusunun da yanıtını böylelikle öğrenmiş olacaksınız.

İnstagram uygulamasında son zamanlarda artışı sağlanan olaylardan biri de #DM çılgınlığıdır. Yapılan gönderilerin altına yazılan ”DM” yazıları her geçen gün daha da artarak normal paylaşımlara ve hikaye alanlarına sıçramıştır. Şayet instagram hesabına yeni üye olan biriyseniz ”DM” yazısının ne anlam ifade ettiğini bilmemeniz kadar normal bir durum yoktur. İnstagram uygulamasında kullanılan ”tbt ve gt” ne anlama geldiğini sizlere sunmuştur. Her geçen gün yeni bir yeniliği karşımıza getiren instagram’da şimdiler de ise ”DM” yazıları popüler hale gelmiştir. Acaba bu yazıyı paylaşan biri ya da bu gönderinin altında bu yorumu yazan biri ne demek istiyor diye düşünüyorsunuzdur. Acaba ben demi yazmalıyım diye içinizden eminim geçirmişsinizdir. Aslında kötü bir anlam ifade etmediğinden ötürü paylaşmanız da herhangi bir sorun yok. Sadece bu yazıyı yazdığınız da sizi seven kişiler ya da tanımadığınız kişiler size mesaj göndermeye başlayacaktır. Evet yanlış duymadınız bu dediğim doğru. Neden olduğuna ise gelin beraber bakalım.

instagram dm nedir ne işe yarar nasıl okunur

instagram dm resmi paylaşanlar neden paylaşıyor, instagram dm ne anlama geliyor, instagram dm türkçe anlamı, dm’nin Türkçe anlamı nedir?, dm niye kullanılır. İnstagram hesaplarında dm yazısını yazan kullanıcılar ve bunları resim haline getirerek gerek kendi hesaplarında gerekse de hikaye kısmında paylaşanların sayılarında gözle görülür şekilde bir artış bulunmaktadır. Merak edilen bu durumun netice kazanması için yapılan araştırmaların detay bilgileri aşağıdaki gibidir.

instagram dm ne demek

DM yazısının Türkçe’deki anlamı ”Direkt mesaj’dır yani özel mesaj” anlamına gelmektedir. Peki paylaşanlar neden paylaşıyor diye soracak olursanız da can sıkıntısından olabilir. İnstagram’a girdiniz ve gezintinizi gerçekleştirdiniz. Belli bir aşamadan sonra artık gezinti yapmaktan sıkıldınız. Bu durumda birileriyle sohbet edip can sıkıntınızı gidermek mi istiyorsunuz? Bu işlem işinizi görecektir.

instagram dm nedir ne işe yarar nasıl okunur, dm nedir, dm ne işe yarar, instagram dm nedir, instagram dm ne demek, instagram dm resmi

Genelde bu yazıyı gönderi altlarına yazan kişiler daha çok takipçisi olan kişilerin altına yazmaktadır. Ya da kendi takipçileriyle mesajlaşmak isteyen kitlenin ise bu yola başvurarak gizli hayranlarını da ortaya çıkardığı bilinmektedir.

instagram dm nedir ne işe yarar nasıl okunur sorularının yanıtını siz değerli okurlarımıza ulaştırdık. Umarım faydalı bulmuşsunuzdur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here