Paylaş

instagram dm fotoğraf gönderemiyorum gitmiyor. İnstagram hesabında birine resim göndermek için nelerin gerekli olduğunu gitmemene sorununu ele aldık.

Telefonlarımızı elimize alınca hemen sosyal medya hesaplarına giriş yaparak oralarda gezinti sağlamaktayız. Yapmış olduğumuz gezintiler sonrasında arkadaşlarımız, akrabalarımız ya da takipçilerimiz ile iletişime geçmekteyiz. Her sosyal medya uygulamasının kendine özgü bir tarzı bulunmaktadır. Twitter hesaplarında tweet sistemi yaygındır. Facebook tüm alanlara hitap etmektedir. İnstagram ise video ve paylaşım merkezi olarak bilinmektedir. Ancak instagram sadece bununla sınırlı kalmayarak mesaj bölümünü de bir çok özellik barındırmaktadır. Bundan ötürü bir çok kullanıcı instagram’ın mesajlaşma alanını da oldukça fazla kullanmaktadır. Mesaj alanına kısa zaman önce eklenen görüntülü konuşma özelliği ile birlikte kullanıcılar artık daha fazla olacak şekilde mesaj bölümünde zaman geçirmektedir. Ayrıca DM alanında konuşma sağladığımız kişilere fotoğraf gönderimi sağlayabiliyoruz. İster galeri alanından fotoğraf gönderebilir isterseniz de canlı olarak fotoğraf çekerek gönderim yapabilirsiniz. Bunların nasıl yapıldığını ve fotoğrafın gitmeme sebepleriyle birlikte konuyu hazırlamış bulunuyoruz.

instagram dm fotoğraf gönderemiyorum gitmiyor

İnstagram mesajda resim gitmiyor, instagram mesajda fotoğraf göndermek istiyorum, instagram mesajda foto gönderme, instagram mesajda resim nasıl gönderilir, instagram dm den resim gönderiyorum gitmiyor, instagram gönderdiğim resim mesaj olarak karşı tarafa ulaşmıyor. İnstagram hesabında DM kısmında fotoğraf gönderimi yapabiliyorsunuz. Bu gönderilerle ilgili karşılaşılan gitmeme sorunu ise ayrınca bir sorun meydana getirmektedir. Karşı taraf sizden fotoğraf beklerken fotoğrafın gitmeme nedenlerini ve nasıl foto gönderimi sağlanacağına ilişkin detaylar haberimizde.

instagram dm den foto gitmiyor

Hazırlamış olduğumuz bu yazımızda ilk olarak instagram’a yeni kayıt yapan kullanıcıların mesaj alanında fotoğrafı nereden göndereceğini anlatacağız. Hesabınıza erişim işlemi gerçekleştirdikten sonra sağ üst alandan mesaj bölümüne geliyorsunuz. Mesaj kısmına geldikten sonra ise sağ alt kısımda çanta şeklinde bir ikon göreceksiniz. Buraya tıkladığınız galeri alanı açılacaktır. Galeri alanında istenilen fotoğrafı seçerek mesajlaşma içerisinde olduğunuz kişiye gönderim yapabilirsiniz. Bunun dışında bir de canlı resim gönderimi bulunmaktadır. O da yine dm kısmında sol tarafta var olan kamera ikonuna tıkladığınız da kamera açılacaktır. Açılan kameradan fotoğrafın çekme işlemleri sağlayıp gönderimini yapabilirsiniz.

instagram dm fotoğraf gönderemiyorum gitmiyor, dm den resim gönderme, instagram mesajda resim gönderme, instagam mesajda foto gönderme, instagram dm den foto gitmiyor, instagram mesajda resim gitmiyor

Peki gönderilen mesajda fotoğraf karşı tarafa gitmediyse ne yapmanız gerekiyor. Ya da karşı taraf fotoğraf bana gelmedi diyorsa bu durumda internet bağlantınız önem arz etmektedir. Mobilden bağlıysanız wi-fiye, wi-fiden bağlıysanız mobile bağlanarak tekrar deneme sağlamalısınız. Tabi sizin internetiniz de sorun yoksa karşı tarafın internetin de problem olabilir. O yüzden karşı tarafa bu durumu belirtmeniz gerekiyor.

Durumu karşı tarafa ilettiniz hala daha fotoğraf gitmiyorsa onun da internetinde sorun yok ise başka birine bir foto gönderimi sağlayalım. Olmaz ise uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyerek işlemleri sonuçlandıralım. Tüm bu yapılan işlemler sonrasında hala daha gitmiyorsa biraz bekleyin sunucu kaynaklı hata olabilir. Sorun kendiliğinden giderilerek fotoğraf karşı tarafa gidecektir.

instagram dm fotoğraf gönderemiyorum gitmiyor işlemleri için varsa aklınıza takılanlar yorumda bize iletiniz. Umarım yazımızın faydasını görmüşsünüzdür.

instagram dm fotoğraf gönderemiyorum gitmiyor, dm den resim gönderme, instagram mesajda resim gönderme, instagam mesajda foto gönderme, instagram dm den foto gitmiyor, instagram mesajda resim gitmiyorinstagram dm fotoğraf gönderemiyorum gitmiyor, dm den resim gönderme, instagram mesajda resim gönderme, instagam mesajda foto gönderme, instagram dm den foto gitmiyor, instagram mesajda resim gitmiyor

 

3 YORUMLAR

  1. Bende şu sorun var arkadaşım bir fotoğrafı görmem için ismimi @ işareti koyarak yorum yapıyo örnek olarak bi araba resmi diyelim (@y bak güzel araba diyo banada bu ileti nejat bir yorumdan senden bahsetti diyor ama resim açıkmıyo ne yapmalıyım teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here