Paylaş

instagram dil değiştirme çalışmıyor. İnstagram uygulamasında dili nasıl değiştireceğinizi konu alacağız. Dil değişmiyor ise çözüm yazımızla birlikte gelecektir.

Bütün ülkelerin kendine göre bir dili bulunmaktadır. Sosyal medya uygulamalarını yükleyen kullanıcılar da kendi ülkelerinde ki dili kullanmaktadır. Ülkemiz de kullanılan dil ise Türkçe dilidir. İnstagram uygulaması dil bakımından ”Çevirisini yap” özelliği ile birlikte yabancı yazan yazıları bizlerin karşısına Türkçe olarak sunmaktadır. Fakat siz dil ayarlarını farklı bir dile çevirdiğiniz de bu durumda yabancı diliniz yoksa uygulama içerisinde oldukça sorun yaşayabilirsiniz. Ya da öğrenmek istediğiniz bir dili pratikleştirme amacıyla kullanmak istediğiniz de uygulama da değişikliğe gidebilirsiniz. İnstagram’ın dil ayarları ile ilgili alanın nerede olduğunu ya da bu yerin bilinmesine rağmen o alanın çalışmamasıyla alakalı tüm bildiklerimizi sizlere sunacağız. Bu sayede sizler de instagram hesabınız da kullanmak istediğiniz dil üzerinden gezintinizi, yorumunuzu ya da mesajlaşma işlemlerini sağlayabilirsiniz. Karşılaşılan hataların giderilmesine ilgili işlemlerimizin detayları da yazı içerimizde bulunmaktadır.

instagram dil değiştirme çalışmıyor

İnstagram dil ayarları nereden değişir, instagram dil nasıl değiştirebilirim, instagram dil değiştirmek için ne yapmam gerekiyor, instagram dil değiştirme açılmıyor, instagram dil değiştirme çalışmıyor, instagram uygulamasında dil ayarlarını yapmak istiyorum, instagram dil değişmiyor. Kullanmakta olduğunuz dil bir anda değişti ve bunu tekrar eski haline getirmek istiyorsanız. Ya da uygulama içerisinde farklı bir dil ile gezinti sağlamak isterseniz durum detay bilgilendirmelerini sizlere aktaracağız.

instagram dil değişmiyor

İlk olarak uygulama içerisinde dil ayarlarının nasıl değiştirileceğini sizlere sunuyor olacağız. Bu ayarların nasıl değiştirileceğini ise yazı içerisinde kapsamlı olarak paylaşacağız. Öncelikle hesabımıza giriş yaptıktan sonra profil ekranımıza geliyoruz. Daha sonra ekranın sağ üst alanında var olan üst üste üç çizgili ikona tıklıyoruz. Ayarlar bölümüne giriş işlemleri sonrasında karşınıza gelecek olan seçenekler içerisinde ”Dil” yazısına tıklıyoruz. Dil seçeneğine tıkladıktan sonra size bir çok ülkenin dil bilgisi gelecektir. İstediğiniz ülkenin dilini seçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

instagram dil değiştirme çalışmıyor, instagram dil değişmiyor, instagram dil ayarları, instagram dil nasıl değişir, instagram dil değiştirme açılmıyor, instagram dili değiştiremiyorum

Şayet belirlediğiniz dil seçeneği aktif olmuyor yani çalışmıyorsa bu durumda uygulamayı telefondan kaldırıp yeniden yüklemesini gerçekleştirelim.

  • Bunu yaptıktan sonra telefonunuzun dil ayarlarını kontrol edelim.
  • Tekrar uygulamaya giriş yaparak deneme gerçekleştirelim.
  • Farklı bir telefondan giriş yaparak o telefonda bu sorunun var olup olmadığını deneyelim.
  • Eğer olmaz ise instagram’a sorun bildirisi yaparak bir şey çalışmıyor üzerinden çalışmayan özelliğini belirtmeniz de fayda bulunmaktadır.

Tüm verilen bilgi işlemleri sonrasında karşılaşılan sorun çözüme kavuşmuş olacaktır. Bu bilgiler ışığında eklemek istediğiniz bir nokta varsa bunu yoruma iletmeniz bizi de memnun edecektir. İyi gezintiler.

instagram dil değiştirme çalışmıyor, instagram dil değişmiyor, instagram dil ayarları, instagram dil nasıl değişir, instagram dil değiştirme açılmıyor, instagram dili değiştiremiyorum instagram dil değiştirme çalışmıyor, instagram dil değişmiyor, instagram dil ayarları, instagram dil nasıl değişir, instagram dil değiştirme açılmıyor, instagram dili değiştiremiyorum instagram dil değiştirme çalışmıyor, instagram dil değişmiyor, instagram dil ayarları, instagram dil nasıl değişir, instagram dil değiştirme açılmıyor, instagram dili değiştiremiyorum

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here