Paylaş

instagram cihazınız bu sürüme uygun değil diyor. Google play store alanından instagramı indirmeye çalıştığınız inmiyor ve bu hatayı veriyorsa çözüm haberimizde.

Uygulamalarda olduğu gibi telefonlarda kendi içerisinde güncellemeye ve sürümün bir üst versiyonuna geçmektedir. Bunun da temel nedeni gelişen teknolojiyle alakalıdır. İnstagram ise son dönemlerin en gözde, en çok giriş yapılan sosyal medya ağlarından birisidir. Kullanmakta olduğumuz akıllı telefonların her geçen gün modellerinin değiştiğini görebilmemiz mümkündür. Eskiyen telefonların kullanımı da hala daha sağlanmaktadır. Teknolojinin gelişimi akıllı telefonlara destek sağlarken eskiyen ürünlerinde kullanımını zorlaştırmaktadır. Yani güncel bir instagram kullanımı için telefonunuzun uygulamayı kaldırması ve gelen güncellemeyi sağlaması gerekir. Android işletim sistemli telefon kullanıcılarında da instagram’ın yükleme işlemleri esnasında ”Cihazınız bu sürüme uygun değil hatası alınmaktadır. Yaşanan bu aksaklık elbetteki sizleri zora sokmakta ve telefonu değiştirmeye varana kadar gitmektedir. Biz de bu hatanın son bulabilmesi yönündeki aşamaları tamamlayarak incelemelerimizi size sunduk.

instagram cihazınız bu sürüme uygun değil diyor

İnstagramı telefonuma kurarken sürüm hatası alıyorum, instagram sürüm uyarısı veriyor, instagramı telefona kuramıyorum, instagram telefona inmiyor hata veriyor, instagram telefonuma kurunca sürüm hatası almaktayım. İnstagram uygulamasını kullanmakta olduğunuz telefona indirme aşamasında cihazınız bu sürüme uygun değil hatası alırsanız bu android bir telefon kullandığınızı göstergesidir. Ve alınan bu hata da play store bağlantısından gelen bir hatadır. Çözüme ilişkin bütün bilgiler aşağıdaki gibidir.

instagram telefona kurulmuyor

Telefon eski bir telefon ise ve instagram’ı kurup kullanmak istiyorsanız bunun için yapılması gereken apk dosyasını bulup o şekilde indirmektir. instagram apk dosyası alanına tıklayarak buradan telefonunuza ilgili uygulamayı indirebilirsiniz.

instagram cihazınız bu sürüme uygun değil diyor, instagram sürüm hatası, instagram kurulmuyor, instagram sürüm uyarısı, instagram telefona inmiyor, instagram telefona kurulmuyor

İnen dosyaya tıklayıp yükleme işlemleri bittikten sonra sorun giderilmiş olacaktır. Ancak telefonunuz üst model bir telefon ve böyle bir sorun teşkil ettiyse bu durumda.

  • Ayarlar>Uygulamalar>Uygulama yöneticisi>Google play store>Veriyi sil ve ön belleği temizle dedikten sonra,
  • İndirme işlemelerini tekrar denemenizi tavsiye ediyoruz.
  • Sağlanan ayar sonrasında cihaz hafızasına bakarak kullanmamakta olduğunuz gereksiz dosyaları cihazınızdan kaldıralım.
  • Tüm sağlanan ayarlarla ilgili hala daha sorun yaşarsanız bizimle yorum alanından iletişime geçebilirsiniz.

instagram cihazınız bu sürüme uygun değil diyor, instagram sürüm hatası, instagram kurulmuyor, instagram sürüm uyarısı, instagram telefona inmiyor, instagram telefona kurulmuyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here