Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram canlı yayında yorumu başa tutturma işlemleriniz hakkında nasıl bir yol izleyeceğinizi paylaşacağız.

İnstagram canlı yayına getirdiği güncellemelere her geçen gün bir yenisini daha getirmektedir. Getirilen yenilikler ile birlikte kişilerde buna nazaran o özelliğin kullanımını sürekli olarak arttırmaktadır. instagram canlı yayında yorumu başa tutturma işlemlerini hangi alandan sağlanacağını paylaşacağız.

Bildiğiniz üzere bu özellik ilk aşamalarda Youtube uygulamasında paylaşılan videolarda bulunurken instagram’da yapılan yorumlara da eklenmişti. Ve ardından instagram bu işlemi canlı yayına da getirerek ilgili alanı daha kullanılır hale getirmiş durumdadır.

instagram canlı yayında yorumu başa tutturma

instagram canlı yayında yorumu başa tutturma

instagram yorumu başa tutturma işleminin önceleri sadece 1 yorum için sınırlıyken yeni gelen güncelleme ile birlikte bu işlemi 3 kişide birden uygulayabiliyorsunuz. Sizi takip eden ve yayınıza katılan 3 kişinin yorumunu canlı yayına esnasında en başa tutturabilirsiniz.

Özelliğinin kullanımını sorunsuz şekilde yapabilmeniz için hesabınızda daha öncesinde herhangi bir kısıtlama almamanız gerekiyor. Böyle bir kısıtlama almanız halinde özelliği aktif bir şekilde kullanamazsınız.

Onun dışında uygulamanızın en güncel sürümünü kullanmanız gereklidir. Bunun kontrolü içinde ‘’Apple store ya da Play store’’ alanına girerek kontrollerinizi sağlayabilirsiniz. İnstagramın canlı yayında yorumu başa oturtma işlemleriniz için aşağıdaki bilgilere de göz atabilirsiniz.

instagram yorumu başa tutturma

instagram yorumu başa tutturma haricinde artık yayını yapan kişiler yorumları kontrol edebilecek ve yorumları öne çıkararak daha fazla yorum yapılmasına imkan sağlayabilecektir. Genelde bu özelliğin popüler hesaplarda daha aktif bir şekilde kullanılacağı aşikardır.

Çünkü diğer türlü sizin takipçileriniz arasında 20 kişilik bir yayına katılımcısına bu işlemi yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Aynı zamanda instagram artık popüler hesap kullanıcılarına canlı yayında rozet satın alma özelliğini aktif duruma getirerek yayıncıların para kazanma özelliğini de açmış oldu. Tik tok uygulamasına benzer özelliğin instagram canlı yayınlarına da gelmesi büyük ilgi odağı olacağını söylemek mümkündür.

İnstagram hakkında sormak veya merak ettiğiniz farklı konular var ise bize bunu yorumdan dile getirmeniz yeterlidir. Gelen bilgilendirmeleriniz üzerine yeni yazılarımızın hazırlandığını unutmamanızı istiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here