Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram canlı yayına başlık ekleme ve koyma işlemlerinizi nereden sağlayacağınızı detaylandıracağız.

İnstagram hesabınızda istediğiniz an canlı yayın açarak takipçi kitlenizin katılımını sağlayabilirsiniz. Canlı yayın açılımları fazla oldukça instagram yetkilileri de bu alana getirdiği yenilikleri her geçen gün arttırmaktadır. instagram canlı yayına başlık ekleme ve koyma işlemlerinizi nereden sağlayacağınızı detaylı şekilde paylaşacağız.

Canlı yayın yaparken oraya bir başlık vermek istiyor ve yayına katılanlarında bu başlığı görmesini istiyorsanız bunu nereden ve nasıl yapacağınıza bakacağız. Tabi ilgili işlem sizde görünmüyorsa bunun nedenini de bildirerek çözüme yönelik bilgileri vereceğiz. İsterseniz şimdi ayarlarımıza başlayabiliriz.

instagram canlı yayına başlık ekleme ve koyma

instagram canlı yayına başlık ekleme

instagram canlı yayına başlık ekleme ayarlarınız için öncelikle instagram uygulamanıza giriş gerçekleştirin. Uygulamanıza giriş yaptığınızda ise üst tarafta bulunan (+) işaretli profil resminize dokunun. Buraya dokunduğunuzda sizi hikaye alanına yönlendirecektir. Hikaye kısmının altında bulunan seçeneği sağa kaydırın.

Bu işlemin sağlanması ile birlikte ‘’Canlı’’ ikonunu göreceksiniz. Canlı yazan butonuna tıklamadan önce sol tarafta ‘’Başlık ekleme’’ ibaresin bulunmaktadır. Başlık ekleme alanına dokunmanız sonrasında ayarlarınızı bu doğrultuda işleme koyabilirsiniz.

Eklemek istediğiniz başlığı ekleyip canlı yayına geçebilirsiniz. Canlı yayına katılan takipçilerinizin ise yayın başlığını görebileceğini unutmamanızda yarar bulunmaktadır. Tüm bu aşamaları işleme koymanızla birlikte ayarlarınızda bitmiş olacaktır. Ancak siz canlı yayına katıldığınızda siz de böyle bir başlık ekleme butonu görünmüyorsa bunun nedenini gözden geçireceğiz.

instagram canlı yayına başlık koyma

instagram canlı yayına başlık ekleme ve koyma

instagram canlı yayına başlık koyma işlemleriniz için yukarıdaki adımları kaleme alabilirsiniz. Ancak siz belirtmiş olduğumuz yere geldiğinizde sizde böyle bir bilgilendirme görünmüyor ise uygulamanızın güncel olmamasıyla alakalıdır.

Uygulamanızı güncellemenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Tekrar deneme sağladığınızda ilgili ayarın geldiğini görmeniz gerekiyor. Yine sorun devam ederse daha öncesinde almış olduğunuz bir kısıtlamadan ötürü bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

En son olarak sorun bildir ekranına gelerek ilgili özelliğin sizin hesabınızda yer almadığını dile getirmenizle birlikte instagram yetkilileri tarafından işlemler sağlanacaktır. İnstagram uygulamanız hakkında sormak veya eklemek istediğiniz farklı bir konu olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here