Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram canlı yayın daveti gönderme ve yayına başkalarını alma ayarlarını hangi alandan sağlanacağına beraber bakacağız.

İnstagram hesaplarınızda istediğiniz zaman canlı yayın açarak takipçilerinizle muhabbet edebilirsiniz. Aynı zamanda takipçilerinizi de canlı yayınınıza alarak bu şekilde işlem sağlayabilirsiniz. Çift kişilik katılım sayısını getirdiği güncelleme ile beraber artık 4 kişi aynı anda sağlayabiliyorsunuz. Lakin kontrol ettiğimiz kadarıyla instagram canlı yayın daveti gönderme yönteminin nasıl olduğunu anlatacağız.

Hesabınız içerisindeki ayarların işleme koyulabilmesi için izlemeniz gereken yolları adım adım paylaşacağız. Canlı yayının açılması sonrasında kişinin davet göndermesinin haricinde sizin o kişiyi görüp ona doğrudan davet göndermeniz mümkündür. Lakin daha öncesinde hiç böyle bir işlem sağlamadıysanız ayarların nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

instagram canlı yayın daveti gönderme ve yayına başkalarını alma

instagram canlı yayın daveti gönderme

instagram canlı yayın daveti gönderme ayarını devreye alabilmeniz için öncelikle hesabınıza girişinizi gerçekleştirin. Daha sonrasında hikaye bölümün olduğu alandaki profil resminize dokunun. Kameranız açılacak ve altta da seçenekler belirecektir. Seçeneklerin içerisinde bulunan ‘’Canlı’’ butonunu bulup onun üzerine gelmenizle beraber canlı yayına geçmiş olacaksınız.

Çok uzun zamandır instagramda canlı yayın yapmıyorsanız eğer bu bölüme girdiğinizde altta bir çok seçeneğin belirdiğini görebilirsiniz.  Orada iki profilli bir seçenek göreceksiniz. Onun üzerine tıklayın. ‘’Birlikte canlı yayına geç’’ adı altında bir sayfa açılacaktır. Açılan bu sayfa içerisinde kişilerin alt tarafta belirdiğini görmeniz mümkündür.

Geldiğiniz bu ekranda herhangi biri görünmüyorsa henüz canlı yayınıza hiç katılımcı olmadığını anlayabilirsiniz. Binlerce kişi varsa ara alanından davet edeceğiniz kişinin ismini yazarak gönder seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Canlı yayına daveti gönderme işlemlerinizi bu şekilde devreye alabilirsiniz. İki profilli simge sizin canlı yayın alanında hiç görünmüyorsa ana nedeni farklı olabilir. Onun içinde aşağıdaki adımları gözden geçirebilirsiniz.

instagram canlı yayın başkalarını alma

instagram canlı yayın daveti gönderme ve yayına başkalarını alma

instagram canlı yayın başkalarını alma ayarlarını belirtilen şekilde sağlayabilirken bu alandan işlem sağlayamıyorsanız eğer o halde uygulama şifre bilgilerini biliyorsanız şayet uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme yaparak deneme gerçekleştirebilirsiniz.

Yapacağınız adımların hiçbiri çözüm olmuyorsa sorun bildir üzerinden sorunu ilgili yetkililere bildirmeniz de fayda bulunmaktadır. Yetkililere durumu iletmeniz halinde gerekli olan incelemeler onlar tarafından sağlanacak ve çözüm getirilecektir.

Önceki İçerikAndroid Auto bağlanamıyor ve iletişim hatası 16
Sonraki İçerikDirty Bomb sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here