Paylaş

instagram bunun gibi daha az gönderi gör. İnstagram uygulamasında keşfet alanında ilgilenmediğiniz videolara önlem için ne yapmanız gerektiğinizi paylaşacağız.

İnstagram uygulaması içerisinde hesabınız herkese açıksa eğer paylaşmış olduğunuz gönderiler beğeni ve yorum aldıkça keşfete düşmektedir. Keşfet alanına düşen videolarla birlikte takipçi sayınızda ve beğeni sayınızda da artışlar meydana gelmektedir. Tabi hesabı gizli olan kullanıcılar için aynı şeyi söyleyemeyiz. Bu hesaplarda sadece kendi takipçileri paylaşımları gördüklerinden ötürü alacağı beğeni ve yorumda takipçilerinin çokluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Nitekim zaten böyle hesaplarda genel olarak başka kişilerin yaptıkları paylaşımlar keşfet alanında kontrol edilmektedir. Ama bu alana çok gereksiz gönderilerde geldiği için bu durum oldukça can sıkıyordu. İnstagram kullanıcıların isteklerini göz önünde bulunduran bir uygulama olduğundan kaynaklı yaşanan bu sorununda önüne geçecek önlemleri getirmiş durumdadır. Şimdi ilgilenmediğiniz görsellerin karşınıza çıkmaması için yapmanız gereken ayarlardan bahsedeceğiz.

instagram bunun gibi daha az gönderi gör

İnstagram ilgilenmiyorum, instagram keşfette alakasız gönderiler geliyor, instagram gönderiyle ilgilenmeme, instagram ilgim olmayan gönderiler gelmesin, instagram alakasız gönderiler karşıma çıkıyor, instagram keşfet bölümünde ilgilenmediğiniz görselleri aza indirme. Getirilen yeni özellikle birlikte artık ilgilimiz olmayan ya da keşfette görmek istemediğimiz görselleri en aza indirebiliyoruz. İnstagramın geliştirdiği bu sistem tik tok uygulamasında da sevilerek kullanılmaktadır. İnstagram hesabında nasıl kullanacağınıza dair bilgileri de aşağıda bulabilirsiniz.

instagram ilgilenmiyorum özelliği

Keşfet alanına giriş yaptığımızda burada ilgimizi çekecek çok gönderi bulunmaktadır. Çoğu instagram kullanıcısı da keşfet bölümünü sevdiği için bu alanda da önemli değişikliklerin yaşandığını dile getirebiliriz.

instagram bunun gibi daha az gönderi gör, instagram ilgilenmiyorum, instagram istenmeyen videolar gelmesin, instagram ilgim olmayan gönderiler gelmesin, instagram istemediğim paylaşımlar çıkmasın, instagram keşfeti düzenleme

Ama gezintilerimiz sırasında hiç alakasız ya da hiç istemediğimiz gönderiler karşımıza çıktığında ister istemez izlemeden geçiyorduk. Bu instagram tarafından anlaşılmış olacak ki artık izlemediğiniz görsellerin üzerine gelerek daha az gönderi gör diyerek bunu ayarlayabiliyoruz.

  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra keşfet alanına geliyoruz.
  • Buradan herhangi bir video ya da resmin üzerine tıkladığınızda istemediğiniz bir gönderiyse sağ üst alanında bulunan (…) bölüme tıklıyoruz.
  • Karşımıza çok seçenek sunulmuş olsa da yeni bir seçeneğin daha geldiğini görebilirsiniz. ‘’Bunun gibi daha az gönderi gör’’ dediğinizde o gönderiye benzer tüm gönderiler artık sizin keşfet alanınızda daha az çıkmaya başlayacaktır.
  • Anlatımını sağlamış olduğumuz bu ayarlarla birlikte keşfete düşen gönderileri de artık kendinize bağlı şekilde yapılandırabilirsiniz.
TAVSİYE YAZI: instagram engeli kaldırmak istiyorum kalkmıyor

Yaptığımız araştırmalar sonucunda aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz bir yer olursa bunu bize yorum alanından iletebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here