Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram bu gönderideki yorumlar sınırlandırıldı hakkında bilgi almak istiyorsanız detayları paylaşacağız.

Birden fazla hesabın açılmasına izin verilen instagram uygulamanızda gördüğünüz her şeyi merak edip kullanmak isteyebilirsiniz. Hesabınızda gezinti yaptığınız sırada bir kişinin paylaşımına yorum yapmak istediğinizde sınırlandırılmış bilgisini görebilirsiniz. instagram bu gönderideki yorumlar sınırlandırıldı ne demek? Bunun hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız gerekli detaylar haberimizde yer almaktadır.

 • Hem bu konu hakkında bilgi verip hemde yorumların nasıl sınırlandıracağınıza dair işlem detaylarını yazımızda paylaşacağız.

instagram bu gönderideki yorumlar sınırlandırıldı

instagram yorum sınırlandırıldı

instagram yorumlar sınırlandırıldı uyarısını genel anlamda bir çok hesapta görebilirsiniz. Bunun nedeni herkesin kafasına buyruk yapmış oldukları yorumlardır. Genelde herkese açık olan hesaplarda bu bilgilendirmeyi görürsünüz.

Yorumların sınırlandıran kullanıcılara her önüne gelen yorum gönderememektedir. Aslında birinin sizin hesabınıza yorum yapmasını istemiyorsanız yaptığınız paylaşımı yorumlara kapalı hale getirebilirsiniz.

Siz bunu gördüğünüz de o kişinin sizi engellemiş olabileceğini düşünüyor olabilirsiniz. 3 Milyon takipçisi olan bir kişinin sizi fark edip yorumunu sınırlandırmasını yaptığını düşünmemeniz gerekiyor. Onun sizi fark etme ihtimali bile oldukça azdır. Hesabında bulunan ayarlar alanından bu işlemi otomatik olarak sağlamaktadır.

Dolayısıyla siz paylaşımına yorum yapacağınız kişinin üzerine tıkladığınızda yorumlar sınırlandırıldı uyarısını gördüğünüzde kesinlikle engel aldığınızı düşünmemelisiniz.

instagram yorum sınırlandırma

instagram yorum sınırlandırma

instagram yorum sınırlandırma işlemini kendi hesabınızda kullanmak istiyorsanız eğer bunun için uygulamanızın içerisine giriş yapın.

 • Profil alanına gelin.
 • Ve ardından üst tarafta bulunan üst üste çizgili bölmeye dokunun.
 • Buraya dokunduktan sonrada ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin.
 • Ayarlar bölümünden ‘’Gizlilik’’ oradan da ‘’Yorumlar’’ alanına gelin.
 • Yorumlar kısmına geldiğinizde buradan filtrelemeleri aktif duruma getirin.
 • Yorumlar kısmına geldiğinizde buradan filtrelemeleri aktif duruma getirin.
 • Bir de en üst alanda bulunan ‘’Şu kişilerin yorumlarını engelle’’ alanına dokunduğunuzda ‘’Herkes, takip ettiklerin, takipçiler’’ seçenekleri gelecektir. Buradan da gerekli olan sınırlandırmayı verebilirsiniz.

İnstagram yorum nasıl sınırlandırılır? ilgili ayarların tamamını bahsetmiş olduğumuz bu alandan sağlayabilirsiniz. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise eğer bunu bize yorum alanından bildirmeniz yeterli olacaktır.

instagram bu gönderideki yorumlar sınırlandırıldı

3 YORUMLAR

 1. merhaba dediklerinizi yaptım ama
  şu kişileri yorum yapmasını engelle kısmına girdiğimde takip ettiklerin, takipçilerin, herkes seçenekleri yok o seçenekler nerede ?
  filtrelemeyi de açtım ama o seçenekler yok yardım edin lütfen ??

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here