Paylaş

instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu diyor. İnstagram ağ hatası aldıktan sonra izlenecek çözüm yollarını kapsamlıca sunumunu sağlayacağız.

Android ve iphone telefonlarında yaşanan bilinmeyen ağ hatası oluştu sorunu oldukça sıklaşmaya başladı. Bir çok kullanıcı instagram hesaplarında bahsi geçen bu hatayı almaya başlamış durumdadır. Yaşanan sıkıntı her geçen gün artmasından ötürü konunun incelemelerini sağlamış bulunuyoruz. Tüm herkesin severek girmiş olduğu instagram uygulaması internet bağlantısı üzerinden ilerleme sağlamaktadır. Yani alınan hata da yüksek ve kuvvet ihtimal ile internet veri tabanlı bir hatadır. Karşılaşılan bu sorun sonrasında sinir yapıp strese girebilirsiniz. Ama sakinliğinizi korumak her daim çözümü hızlandıracaktır. Telefonda internetin olmasına rağmen gelen ”Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu.” sorunu sonrasında izlenecek çözüm yollarını gerek Android telefonlar için, gerekse de iPhone telefonları için ilerleteceğiz. Bu sayede sorunumuz çözümlenmiş olacaktır.

instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu diyor

İnstagram ağ hatası alıyorum, instagram ag hatası veriyor, instagram ağ hatası diyor, instagram bilinmeyen ağ hatası neden gelir, instagram bilinmeyen ağ hatası geliyor, bilinmeyen ağ hatası oluştur sorununu gidermek istiyorum. İnstagram sosyal medyanın en çok kullanıcı kitlesine sahip olan uygulamalarından bir tanesidir. Getirdiği yeniliklerle birlikte var olan hatalarıyla da bilinmektedir. Alınan hatalar bazen sunucu bazen de sizle alakalı meydana gelebiliyor. Bu ve benzeri hatalarında giderilebilmesi için bizler de gerekli aşamalarla ilgili sorunlar hakkında yazılarımızı hazırlamaya devam etmekteyiz.

instagram ağ hatası alıyorum

Android ve iphone telefonlarınız da instagram bilinmeyen bir ağ hatası sorunu meydana geldiğinde oluşan ilk olarak ağ bağlantılarını kontrol ediyoruz. Genel olarak wi-fiden bağlıysanız mobile geçtiğiniz de sorun giderilecektir. Ama wifi üzerinden devam ettirmek isterseniz de bu durumda her iki cihaz için izlenmesi gereken ayarlara birlikte göz atıyor olacağız.

Android işletim sistemli telefonlarınız da instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu hatası sonrasında;

instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu diyor, instagram ağ hatası, instagram bilinmeyen ağ hatası, instagram ağ hatası nedir, instagram ağ hatası gitmiyor, instagram ağ hatası alıyorum

  • Android telefonumuzun”Ayarlar>Wifi>Kablosuz ağ adınızın üzerine basılı tutuyoruz>Ağ yapısını değiştir>Gelişmiş seçenekleri göster seçeneğine tıklıyoruz.
  • Daha sonrasında sayfayı aşağıya doğru kaydırıp DHCP alanını Statik IP değişikliğini yapıyoruz.
  • Açılan ekranda İP Ve DNS alanı göreceksiniz. DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) yazdıktan sonra kaydet diyoruz.
  • Sağlanan ayarlar sonrasında artık android telefonunuzdan instagram’a giriş yapabilirsiniz.
  • Aynı hata gelirse uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Oldu ki diyelim sizin telefonunuz iPhone ve bu hatayı alıyorsunuz. Bu durumda da aşağıdaki adımlar takip edilmelidir;

  • Şayet iphone telefonunuzda instagram uygulamasında bilinmeyen bir ağ hatası oluştu hatası alırsanız sırasıyla; Ayarlar>Wifi>Bağlı olduğunuz ağın yanındaki (i) bölümüne tıklıyoruz.
  • Sonrasında ”DNS’i Ayarla” bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Burada var olan ekranda ”Elle” işaretleyip DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) bilgilerini girdikten sonra kayıt edelim.
  • Bu sayede artık iphone telefonunuzdan da instagram hesabına giriş yaptığınız da sorunsuz bir şekilde işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu diyor hatası alan arkadaşlarımız için bu ayarları sağlaması halinde işlemleri yapılandırdık.

 

instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu diyor, instagram ağ hatası, instagram bilinmeyen ağ hatası, instagram ağ hatası nedir, instagram ağ hatası gitmiyor, instagram ağ hatası alıyorum instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu diyor, instagram ağ hatası, instagram bilinmeyen ağ hatası, instagram ağ hatası nedir, instagram ağ hatası gitmiyor, instagram ağ hatası alıyorum instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu diyor, instagram ağ hatası, instagram bilinmeyen ağ hatası, instagram ağ hatası nedir, instagram ağ hatası gitmiyor, instagram ağ hatası alıyorum instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu diyor, instagram ağ hatası, instagram bilinmeyen ağ hatası, instagram ağ hatası nedir, instagram ağ hatası gitmiyor, instagram ağ hatası alıyorum

instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu diyor, instagram ağ hatası, instagram bilinmeyen ağ hatası, instagram ağ hatası nedir, instagram ağ hatası gitmiyor, instagram ağ hatası alıyorum

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here