instagram bad request 400 hatası alıyorum bu durum ile karşı karşıya kaldıysanız, durumun çözüme kavuşması için yapılacakları anlatacağız. Öncelikle bir çok kullanıcı bad request 400 ne demek olduğunu, nasıl düzeltileceğini merak etmektedir. İşlemler için bilinen yanlışları da yazımızda düzeltmiş olacağız.

İnstagram hesabında karşılaşılan hatalardan biri olan bad request 400 hatası son zamanlarda bir çok kullanıcı tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Öncelikle bu hata sadece instagram hesabınızda karşınıza gelen hata değildir. Farklı uygulamalar da da aynı hata ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Bazı kişiler bunu bir virüs bulaşması olarak görmektedir. Kimileri de kişinin gereksiz olacak şekilde kullanımına bağlı görmektedir. Böyle bir durumda kişi bazlı bir hata olmadığını sizlere paylaşmak isteriz. İnstagram uygulamasında karşılaştığınız bad request 400 hatanın temelinde yer alan temel neden ilgili sunucuların isteğinize anlık olacak şekilde cevap vermemesinden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla sorun instagram’ın anlık bir problemi olmasından ötürü sizle alakalı bir durumun olmadığını bilmenizi belirterek içinizi ferahlatabilirsiniz.

instagram bad request 400 hatası alıyorum

İnstagram uygulamasına giriş yapamıyorum, instagram kod istiyor kodu girince bad request 400 hatası alıyorum, instagram giriş yapıldığında  bad request 400 uyarısı ile karşılaşıyorum, instagram kodu kabul etmiyor. Yaşanan bu tarz durumların sunucu ile alakalı olduğunu bunun düzelebilmesi için ise nelerin yapılması gerektiğini haberimizde yer almaktadır.

instagram bad request 400 hatası

İnstagram hesabınıza girişiniz sırasında bad request 400 hatası ile karşı karşıya kalmanızın sunucu ile olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Ancak aradan zaman geçmesine rağmen hala daha sorun giderilmediyse bu durumda yapılacak işlem adımlarını sıralayacağız;

  • Öncelikle instagram hesabınızı cep telefonunuzdan siliyorsunuz,
  • Beraberinde telefonunuzun ayarları bölümünden ilgili ön belleği ve verilerin temizlemesini sağlıyoruz.
  • İşlemi sağladıktan sonra telefonumuzu kapatıp tekrardan açalım.
  • Ve instagram uygulamasını yükleyip yeniden giriş sağlayalım.
  • Hata hala daha devam ediyorsa güncellemenin gelip gelmediğini kontrol edelim.
  • Yani şöyle yapabilirsiniz. Play store ve Apple store hesabına giriş yaparak ”İnstagram” yazıp güncellemenin gelip gelmediğini kontrol edelim.
  • Eğer güncelleme gelmiş ise güncellemesini sağlayıp bu şekilde deneme sağlayalım.

 

instagram bad request 400 hatası alıyorum, bad request 400 hatası ne demek, bad request 400 hatası nasıl düzeltilir, instagram bad request 400 hatası, bad request hatası, instagram bad request çözümü

instagram bad request 400 çözümü

İnstagram hesabınızda giriş adımlarında da karşılaşılan bu problem ile alakalı olarak eğer ki resim yüklemesinde, video yüklenmesinde, beğeni yapılmasında veya da yorum yapılmasında çok fazla limit zorlaması yaptıysanız. Yani olması gerekenin üzerinde bir işlem yaptıysanız bu durumda 24 saat bekledikten sonra yaşanılan sorun ortadan kalkacaktır.

  • Ancak yukarıdaki işlemleri sağladıktan sonra hala daha problem devam ediyorsanız.
  • Bilgisayarınızdan farklı bir tarayıcı üzerinden www.instagram.com adresine giriş yaparak deneme sağlamanızı rica ediyorum.

Böylelikle sorunun giderilmiş olması gerekiyor. Eğer sorun devam ederse bu durumu yorum alanında belirtmeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz