instagram arşivlenen fotoğrafları geri getirme ayarları için neler yapmanız gerektiğini ve kaybolan resimlerinizi tekrar geri getirmeyi konu alacağız. Arşivlenen fotolar nerede yada arşiv yaptığınızı resimlerin profilden kaybolduğunu gördüğünüz için üzülmenize gerek bulunmamaktadır. Tüm detaylar haberimizde.

Arşivleme bir nevi fotoğraflarınızın yedeklemesini almanız demektir. İnstagram uygulamanızda profilinizde paylaşım sağlamış olduğunuz bir resmi silip onu tamamen hayatınızdan çıkarmanızdan sa arşive alıp geri planda yine hesabınızın içerisinde bekletmenizi ön görmektedir. Yani küsmüş olduğunuz bir arkadaşınızla çekildiğiniz resim karesini sildiğinizi düşünün ve o arkadaşınızla tekrar barışma sağladığınızda ki pişmanlığınızı göz önüne aldığınızda böyle bir yenilikten yararlanmak istediğinizden eminim. Bu sebeple çoğu kullanıcı profilindeki bazı resimleri arşivlemesini yapmaktadır. Fakat yapmış olduğu bu arşivleme sonrasında profilinde yer alan resmin kaybolmasıyla birlikte oldukça gaflete düşmektedir. Resmin kaybolup nereye gittiğini ve bu arşivlenen dosya bağlantısına nasıl ulaşacağını öğrenmek için arayış içerisine girmektedir. Bizde yapılan bu arşivleme içeriği ile ilgili verilerin nereye gittiğini, arşiv dosyasına nasıl ulaşacağınızı ve profilinizde paylaşım sağladığınız resmin nasıl geri getirileceğini anlatacağız. Anlatacağımız işlemler sonrasında arşivleme yaptığınız resmin geri geleceğinden emin olabilirsiniz. Hadi başlayalım.

instagram arşivlenen fotoğrafları geri getirme

foto kayboldu, fotoğrafları geri getirme, instagram arşivlenen fotolar, instagram arşivlenen resimler, instagram resmi geri getirme, instagram fotoyu geri getirmek istiyorum ancak verilerin nereye kaydedildiğini bulamıyorum diyorsanız bunun için yapacağımız incelemeleri sizlere sunduk. Kendimiz de deneme sağlayarak yaptığımız bu işlemleri yapmanız dahilinde sorun yaşamadan kaybolan resimlerin geri getirilmesini gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram arşivlenen fotolar

Profilinizde paylaşılan resimlerin silinmesi yerine arşivlemesini sağladığınız da hem profil ekranında gözükmeyecek hem de ilerleyen dönemde tekrar geri getirme imkanınız olacağından ötürü gelen yeniliği kullanan kullanıcılar arşivlenen fotoların nerede olduğunu merak etmektedir. Fotolara ulaştıktan sonra tekrar profile geri yüklemesini sağlayabileceğiniz için ayarlarla alakalı olarak adımları tek tek paylaşıyor olacağız.

 • Arşivlenen fotolara ulaşımın sağlanabilmesi için öncelikle adımları tek tek anlatacağız.
 • İlk olarak fotoğrafın arşivlemesiyle başlayalım.
 • Bunun için profilinize giriş sağlıyoruz ve beraberinde paylaşımını gerçekleştirmiş olduğumuz bir resmin üzerine geliyoruz.
 • Daha sonrasında resmin sol üst alanında yer almakta olan ”Üç noktalı” alana tıklıyoruz.
 • Karşınıza ”Arşivle” yazısı geldiğini göreceksiniz. Bu yazıya tıkladığınız andan itibaren profilinizde paylaşımını sağlamış olduğunuz resmin gittiğini göreceksiniz.
 • Beraberinde arşivleme sağladığınız resmi daha sonrasında nerede bulacağınızı yazımızda konu alacağız.

instagram arşivlenen fotoğrafları geri getirme, foto kayboldu, fotoğrafları geri getirme, instagram arşivlenen fotolar, instagram arşivlenen resimler, instagram resmi geri getirme, instagram fotoyu geri getirmeinstagram arşivlenen fotoğrafları geri getirme, foto kayboldu, fotoğrafları geri getirme, instagram arşivlenen fotolar, instagram arşivlenen resimler, instagram resmi geri getirme, instagram fotoyu geri getirme instagram arşivlenen fotoğrafları geri getirme, foto kayboldu, fotoğrafları geri getirme, instagram arşivlenen fotolar, instagram arşivlenen resimler, instagram resmi geri getirme, instagram fotoyu geri getirme instagram arşivlenen fotoğrafları geri getirme, foto kayboldu, fotoğrafları geri getirme, instagram arşivlenen fotolar, instagram arşivlenen resimler, instagram resmi geri getirme, instagram fotoyu geri getirme instagram arşivlenen fotoğrafları geri getirme, foto kayboldu, fotoğrafları geri getirme, instagram arşivlenen fotolar, instagram arşivlenen resimler, instagram resmi geri getirme, instagram fotoyu geri getirme instagram arşivlenen fotoğrafları geri getirme, foto kayboldu, fotoğrafları geri getirme, instagram arşivlenen fotolar, instagram arşivlenen resimler, instagram resmi geri getirme, instagram fotoyu geri getirme instagram arşivlenen fotoğrafları geri getirme, foto kayboldu, fotoğrafları geri getirme, instagram arşivlenen fotolar, instagram arşivlenen resimler, instagram resmi geri getirme, instagram fotoyu geri getirme

İnstagram resmi geri getirme

İnstagram resmin gitmesiyle birlikte yaşadığınız üzüntüyü anlayabiliyoruz. Ancak resim gittikten sonra ayarlara devam ettikten sonra profilimize arşivlenen resmin geri getirilmesini sağlayabilirsiniz.

 • Bunun için tekrar ”Profil” ekranımıza geri geliyoruz.
 • Beraberinde sağ üst köşede yer almakta olan ”Saat” ikonuna tıklıyoruz.
 • Buraya tıkladığımızda ”Arşiv” yazısını göreceksiniz ve bu yazının altında bulunan ok işaretini aşağıya doğru indirelim.
 • İndirdikten sonra ”Hikaye ve Gönderi” diyecektir. Biz paylaşım sağlamış olduğumuz gönderiyi arşivlediğimiz için ”Gönderi” diyoruz.
 • Beraberinde ”Gönderiler” adı altında arşivlediğimiz resim karşımıza gelecektir.
 • Arşivlenen dosyanın üzerine gelip sağ üst köşesinde bulunan (…) üç noktalı bölüme tıklıyoruz.
 • Bu alana tıkladığımızda ”Profilde göster” yazısı gelecektir. Profilde göster demeniz halinde resim tekrar geri gelecektir.

instagram arşivlenen fotoğrafları geri getirme işlem adımları bu şekilde adım adım sağlamanız halinde kesinlikle resimler geri gelecektir. Bu aşama da aklınıza takılan soru olursa yorum alanında belirtmeniz yeterlidir.

2 YORUMLAR

  • Merhaba Ceren hanım,

   Çok güzel bir soruydu. İncelemesini sağladığımız da ise instagram arşiv alanından geri alınan bir paylaşım akışa düşmez. Ancak sizi takip eden bir kişi tekrardan resim geri yüklendiği için o resmi görmeye başlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz