Paylaş

instagram anket gözükmüyor cıkmıyor gelmiyor ya da bu özelliğin nerede olduğunu merak edenler için konu araştırmasını sağladık. Detaylar haberimizde yer almaktadır.

Herkesin bildiği üzere sosyal medya alanında getirmiş olduğunu yeniliklerle birlikte resmen çağ atlayan instagram’da özelliklerin ardı arkası gelmiyor. Kısa zaman öncesinde anket özelliğinin gelmesiyle birlikte tüm kitlesini hikaye alanında kendisine bağlayan platformda anket özelliğinin nasıl kullanılacağını sizlere sunmuştuk. Fakat zaman sonra bu anket özelliğinin bazı kullanıcılar da bu özelliğin gelmediğine ilişkin şikayetlerin de ardı arkası kesilmemeye başlanmıştır.

Biz de yaşanan bu sıkıntıyla alakalı olarak incelemeleri değerli okurlarımız için gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Siz de instagram hesabındaki hikaye alanında var olan özelliklerin kullanımında sorunsuz bir şekilde işlem yürütmek için hangi yolları izlemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Bu ayarları bildikten sonra artık instagram hesabı üzerinden sizler de anket yapabilir ve takipçilerin hangi ankete nasıl cevap verdiğini görebilirsiniz. Şimdi işlem ayarlarının nasıl sağlanacağını kapsamlıca sizlere sunacağız. Anketin instagram hesabında neden gözükmediğini görünebilmesi için nelerin yapılması gerektiğinin detayları aşağıda yer verilmiştir.

instagram anket gözükmüyor cıkmıyor gelmiyor

instagram anketi göremiyorum, instagram anket gözükmüyor, instagram anketini bulamıyorum, instagramda anket nerede gibi soruların yanıt bulabilmesi ve karşılıksız kalmaması için yapmış olduğumuz araştırmaları sizlerin huzuruna sunuyoruz. Böylelikle yaşanan anket problemi ortadan kalkacak ve sizler de takipçilerinize anket sağlayabilirsiniz. Hadi gelin birlikte göz atalım ayarlara.

instagram anket nerede

İnstagram’da her geçen gün farklı bir özellik gelmektedir. Bu özelliklerin gözükebilmesi için ilk olarak nerede olduğuna dair bilgilerin bilinmesi gereklidir. İnstagram anket özelliğinin var olduğu yer hikaye alanının bulunduğu yerdedir. Peki burası nerededir? İlk olarak instagram hesabına erişim gerçekleştiriyoruz. Hesaba giriş işlemi sağladıktan sonra hikaye alanına gelelim. Burada bir tane resim çekip sonrasında paylaşmadan önce üst tarafta bulunan gülen suratlı dikdörtgen şeklindeki alana tıklayalım. Buraya tıkladığınızda karşınıza görseller gelecektir. Bu görseller içerisinde ANKET yazısı yer almaktadır. ANKET yazısına tıklamanız durumunda dilediğiniz sorunu ankete çevirebilirsiniz. Cevap içeriklerini de görebilmeniz mümkün olacaktır. Fakat bu alanda gözükmeme işlemlerine neden olan sebepleri ise aşağıda sizler için bilgi vereceğiz.

instagram anket gözükmüyor cıkmıyor gelmiyor, instagram anket nerede, instagram anket çıkmıyor, instagram anket gözükmüyor, instagram anket yok, instagram anket gelmiyor

instagram anket çıkmıyor

İnstagram hesabımızda yukarıda belirttiğimiz şekilde anket bilgilendirmesinin nerede olduğunu anlattık. Sizin telefonunuzdaki instagram hesabında şayet bu bilgiler gelmiyor ise bu durumda aşağıdaki adımları takip edelim;

 • Öncelikle telefonunuzu kapatıp açalım.
 • Beraberinde instagram uygulamasını kaldırıp yeniden yükleme sağladıktan sonra yine telefonu kapatıp açalım. Tekrar giriş sağlayalım.
 • Baktığınızda hala daha özellik ile ilgili bilgilendirmelerin telefonunuza gelmediğini görüyorsanız bu durumda engel almış olabilirsiniz.
 • Yani bir özelliği fazla kullandığınız için instagram size geçici olarak engel vermiş olabilir. Bundan ötürü de güncelleme sizin hesabınıza geç yüklenebilir.
 • Yaşanan bu tarz durumlar da artık instagram tarafından hesabınıza güncellemenin gelmesini beklemelisiniz. Kendiliğinden özelliğin hesabınıza geldiğini görebilirsiniz.
 • Sonrasında problemin telefon ile alakalı olduğunu da düşünebilirsiniz. Tabi bu en doğal düşüncedir.
 • Bu tarz yaşanan sorunlarda özelliği kullanan bir telefon da deneme gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğer o telefondaki instagram’da sizin instagramınıza anket uygulamasının olduğunu görürseniz cihazınızı sıfırladıktan sonra problem çözüme kavuşmuş olacaktır.

instagram anket gözükmüyor cıkmıyor gelmiyor problemiyle ilgili çözüm adımlarını kapsamlıca sizlere sunmuş bulunuyoruz. Farklı bir problem olur ise yorumda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

instagram anket gözükmüyor cıkmıyor gelmiyor, instagram anket nerede, instagram anket çıkmıyor, instagram anket gözükmüyor, instagram anket yok, instagram anket gelmiyor instagram anket gözükmüyor cıkmıyor gelmiyor, instagram anket nerede, instagram anket çıkmıyor, instagram anket gözükmüyor, instagram anket yok, instagram anket gelmiyor instagram anket gözükmüyor cıkmıyor gelmiyor, instagram anket nerede, instagram anket çıkmıyor, instagram anket gözükmüyor, instagram anket yok, instagram anket gelmiyor instagram anket gözükmüyor cıkmıyor gelmiyor, instagram anket nerede, instagram anket çıkmıyor, instagram anket gözükmüyor, instagram anket yok, instagram anket gelmiyor instagram anket gözükmüyor cıkmıyor gelmiyor, instagram anket nerede, instagram anket çıkmıyor, instagram anket gözükmüyor, instagram anket yok, instagram anket gelmiyorinstagram anket gözükmüyor cıkmıyor gelmiyor, instagram anket nerede, instagram anket çıkmıyor, instagram anket gözükmüyor, instagram anket yok, instagram anket gelmiyor

13 YORUMLAR

 1. dediğinin hepsini aynen yaptım halen yok anket yok soru sor yok vb. instagram sorun bildir yaptım 1 2 hafta geçti ses soluk yok yardım edebilirseniz bir yardım edin benim gibi kaç kişi vardır…

 2. aynı sorun bende de var hıkaye de anket, soru sor, o ileriye çekilen emojıler hiç gözükmedi hesabımda kaç kere instagramı silip tekrar yükledim başka cıhazlarda denedim gözükmüyor. Sorun ildir bölümünede ss alarak kaç kere mesaj attım cevap yok malesef

 3. Merhaba bende aynı sorunları yaşıyorum telefonumun insgram uygulamasında başka hesap girdigim zaman onda çıkıyor fakat kendi hesabim da anket sorular emoji olanlar çıkmıyor herşeyi demedim yine olmuyor

  • Merhaba Burçak hanım,

   Anladığım kadarıyla makale içerisindeki adımları yaptınız. Başka bir hesaba girdiğiniz de çıkmıyor ise bu durumda kendi hesabınız da bir özelliğin fazla kullanılmasından kaynaklı geçici engel almışsınızdır. Bu durumda da sorun bildirisi yapıp beklemeniz gereklidir. İnstagram uygulaasına gelecek yeni bir güncelleme ile sorun giderilecektir.

 4. telefonumda 3 adet hesap açık, işletme hesabında anket özelliği yok fakat anlamadığım binlerce işletme hesabı var onları nasıl yapıyor :(?

 5. İnstagram telefon üzerinde girdiğim zaman hikaye paylaşımında gif, anket, sorular, geri sayım, beğeni seviyesi gibi özellikleri kullanamıyorum. İkinci olarak kendi profilimde yada başka birisinin profiline bakınca kaç tane fotoğraf attığının sayısı gözükmüyor. Linklere bakabilirseniz sorunu net olarak görürsünüz. Telefon uygulama sürümü güncel aynı telefon üzerinden başka hesapla girince sorun yok bütün özellikler tam kullanılıyor.

  • Merhaba

   Saydığınız özellikleri kullanamanızın tek bir nedeni olabilir kısıtlama almış olabilirsiniz. Sorun noktasında yapılacak ayarlar yazımızdaki gibidir. Farklı telefondan denediğiniz de de aynı sorun mu var?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here