Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram alışverişi ayarla gözükmüyor ve çıkmıyor sorunu için izlenmesi gereken yolları ele aldık.

Dünya genelinde en çok girişi gerçekleştiren uygulamalarından birisi olan instagram hesaplarına sürekli olacak şekilde güncellemeler gelmektedir. Getirilen güncellemelerle birlikte kullanımlarınızı daha kolay hale getirilmesi hedeflenmektedir. instagram alışverişi ayarla gözükmüyor ve çıkmıyor sorununun ise son zamanlarda en çok aranılan sorunlardan birisi olarak gözlemlemiş bulunuyoruz.

Alışverişi ayarla sekmesi ise sizin mağaza alanından işlem görmenizi kolaylaştıran ve profil ekranınıza mağaza butonunu ekleyeceğiniz bir alandır. Dolayısıyla bunun her instagram hesabına eklendiğini düşünürsek sizde olmaması ister istemez sizin modu düşürecektir.

instagram alışverişi ayarla gözükmüyor ve çıkmıyor

instagram alışverişi ayarla gözükmüyor

instagram alışverişi ayarla gözükmüyor sorunundan önce ilk olarak bu özelliğin hangi şartlarda hesaba dahil edildiğini bildirmemiz gerekiyor. Normal kişisel hesaplarda bu özelliğin olmadığını biliyor olmanız gereklidir. Profesyonel hesaba geçiş yapmadan ilgili özelliği kullanamıyorsunuz.

Dolayısıyla ilk olarak profesyonel hesabınıza geçiş işlemi sağlayıp ardından ise ayarlar bölümüne gelin. Oradan da ‘’İşletme’’ alanına girdiğinizde gelen sayfanın en altında instagram alışverişi ayarla seçeneğini görmüş olacaksınız.

İlgili alan siz profesyonel hesaba geçiş yapmanıza rağmen var olan seçenek görmüyor ise bu durumda izleyeceğiniz çözüm yöntemleri bulunuyor. Yöntemlerin neler olduğuna tek tek bakarken sorunda kendiliğinden giderilmiş olacaktır. Öncelikle hesabınızın güncel olmamasından ötürü bu hata tarafınıza yansıyor olabilir. Dolayısıyla uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme yaparak deneme gerçekleştirin. Denemelerinizi bu doğrultuda yaptığınızda problem devam eder ise aşağıdaki adımları gözden geçirebilirsiniz.

instagram alışverişi ayarla çıkmıyor

instagram alışverişi ayarla gözükmüyor ve çıkmıyor

instagram alışverişi ayarla çıkmıyor ise bağlantılarınızı gözden geçirerek deneme sağlamanızda fayda bulunmaktadır. Yani wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme sağlamanızda yarar bulunuyor. Yapılacak işlem aşamaları netice vermez ise sorun bildirisi gerçekleştirebilirsiniz.

Sorun bildir alanına gelerek sorunu ilgili yetkililere bildirip probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz. İlgili kontrollerini instagram tarafından sağlanarak problem giderilecektir. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz. İnstagram alışveriş özelliğine dair olmayan özelliğin belirtilen şekilde işleme koyacağınızı unutmamanız gereklidir. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here