Paylaş

instagram aktif değildir uyarısı alıyorum. İnstagram uygulamasında giriş yaptığınız esnada bu hata karşınıza geliyorsa durumun düzeltilmesine yönelik gerekenlere bakacağız.

İnstagram hesaplarınıza giriş sırasında çeşitli hatalarla karşılaşılabilmektedir. Giriş sorunlarının bazıları kullanıcı kaynaklı olsa da bazıları da sunucu kaynaklı meydana gelebilmektedir. Aktif değildir hatası ise son zamanlarda en sık karşılaşılan problemlerden birisidir. Herhangi bir sorun olmamasına rağmen hesaba giriş işlemleri esnasında gelen bu sorunla alakalı nedene birlikte göz gezdireceğiz. Uyarıyı aldıktan sonra mail kutunuzu kontrol etmeniz gerekiyor. Mail hesabınıza instagram tarafından gelen bir posta var mı yok mu bu durum incelemesi gerekecektir. Genel itibariyle hesap aktif değildir uyarısının karşınıza çıkma nedeni hesabın size ait olup olmadığını öğrenebilmek içindir. Dolayısıyla farklı alanlardan giriş yapılan hesapların genelinde bu uyarıyı alabilirsiniz. Çünkü instagram hesabın size ait olduğunu doğrulamak isteyecektir. Gelen mailin içeriğinde de zaten bu bilgilendirmeler yer alacaktır. Haliyle gelen mail sonrasında izlenecek tüm yöntemleri kapsamlı şekilde yazı içerisinde sunacağız.

instagram aktif değildir uyarısı alıyorum

İnstagram aktif değildir ne demek, instagram doğrulama gereklidir diyor, instagram doğrulama sorunu, instagram hesap doğrulama nasıl yapılır, instagram aktif değildir uyarısı nasıl kalkar, instagram hesabında hesap aktif değildir hatasını nasıl giderebilirim. İnstagram genel itibariyle size göndermiş olduğu mailde yapmanız gerekenleri detaylı şekilde sunmuştur. Ancak siz yine de her ihtimale karşı yapılması gerekenleri merak ediyorsanız onlarla ilgili bilgilendirmeyi de aktaracağız.

instagram doğrulama sorunu

Durduk yere gelişen bu olay aslında hesabın güvenilirliği için yapılmıştır. İnstagram sağlanan bu işlemle birlikte hesabınızı sizin adınıza güvene almaktadır. Haliyle gelen maildeki işlemleri harfiyen yerine getirmemizle sonrasında sorun yaşamadan ayarlarınızı sağlayabilirsiniz.

instagram aktif değildir uyarısı alıyorum, instagram doğrulama istiyor, instagram doğrulama sorunu, instagram aktif değildir sorunu, instagram girişte aktif hatası, instagram girişimi doğrulamıyor
  • Mailde yazan kodu A4 kağıdına yazdıktan sonra altına da isim soy isim bilgilerinizi yazıyorsunuz.
  • İlgili bilgileri yazmanızla beraber kağıdı elimize alıyoruz.
  • Ardından telefonumuzun kamerasını elimize alarak selfie şekline ayarlayıp kağıdı yüzümüzün yanında tutarak çekiyoruz.
  •  Çektiğiniz resmi maile JPEG dosyası üzerinden gönderim yapmanız gerekiyor. Yani görsel uzantısını bilgisayarınızdan JPEG olarak ayarlayıp göndermekte yarar bulunmaktadır.
  • İnstagram yetkilileri tarafından durum kontrol edilecektir. İncelemeler bittiğinde yine geri dönüş mail üzerinden sizlere sağlanacaktır. Mail adresinizi arada sırada kontrol etmeniz de yarar var.
  • Mailde size verilecek linke tıklamanızla beraber artık instagram uygulamasında sorunsuz şekilde gezintilerinizi sağlayabilirsiniz.
  • İnstagramın geri dönme süresiyle ilgili henüz bir bilgi verilmemiş durumdadır. Haliyle beklemeniz gereklidir.
TAVSİYE YAZI: instagram izlenme sayısı çıkmıyor gözükmüyor

instagram doğrulamanızı yukarıda belirttiğimiz şekilde sağladıktan sonra hesap tamamen güvene alınacaktır. Sormak istediğiniz bir yer olursa ya da takıldığınız yapamadığınız bunu yorumda bizlere belirtmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here