Paylaş

instagram 18 yaş veya üzerinde misin? Bu profili görmek için en az 18 yaşında olmalısın uyarısının alınmasındaki nedeni anlatacağız.

instagram 18 yaş veya üzerinde misin?

İnstagram, sosyal medya alanında en popüler ağlardan birisidir. Aynı zamanda topluluk kurallarını da en üst seviyede tutan ağlar arasında yer almaktadır. Sürekli kendini güncelleyen instagram uygulamasına bir yeni özellik daha getirilmiştir.

İnstagram’a son gelen güncelleme sonrasında kişisel hesapta değil de profesyonel hesapta yaş ayarlaması sağlayan kullanıcıların hesabını görememeye başlayacaksınız. Bildiğiniz üzere instagram uygulamasında yaş sınırı 13’tür. 13 yaşını dolduran herkes instagram uygulamasını indirip kullanabilir.

Uygulama içerisinde ise yapılan paylaşımlara dikkat edilmesi gerekiyor. Buna dikkat edilmemesi durumunda şikayet sonrasında hesabın kapatılmasına kadar gidilebilmektedir. Böyle bir durumun yaşanmaması için eminim sizde gerekli hassasiyeti gösteriyorsunuzdur.

Lakin çok şikayet alan fenomen hesaplar ne yaparlarsa yapsınlar kendilerini şikayet edilmekten mahrum bırakamıyorlardı. Ama artık böyle bir durum söz konusu dahil değildir. Onlar kendi profesyonel hesabında bu yaş sınırlamasını koyarak profile girmeye izin vermemektedir.

instagram

İnstagram 18 yaş sorunu için gerekenler

  • Siz kayıt olduğunuz sırada uygulamaya 18 yaş altında kayıt olduysanız eğer doğum tarihi bilgilerinizi güncellemelisiniz.
  • Bu bilgilerin düzeltilmesi durumunda görmek istediğiniz profili görüntüleyebileceksiniz.
  • Ama kimliğinizde de yaşınız 18 yaşın altında ise bu duruma sizin yapabileceğini herhangi bir işlem bulunmamaktadır.
  • Yaşınızı doğru girmeyerek istediğiniz profili görüntüleyebilirsiniz. Lakin bu da ilerleyen dönemlerde hesabınızın başına bir şey gelmesi durumunda sizi zor durumda bırakacaktır.
instagram 18 yaş veya üzerinde misin
  • Bunların olmaması için yaşınızı doğru girerek o yaşa gelmeyi beklemelisiniz.
  • Paylaşım yaparken 18 yaş altına profilini kapatsanız bile yaptığınız paylaşımlara dikkat etmelisiniz.
  • Müstehcen, argo ya da izlenmeyecek görüntülerin paylaşılması durumunda yine şikayete maruz kalacağından dolayı hesabınız kapabilir.

instagram 18 yaş veya üzerinde misin? Bu profili görmek için en az 18 yaşında olmalısın problemin hangi sebepten ötürü karşınıza geldiğini ayrıntılı şekilde konu almış bulunuyoruz. Aklınıza takılan bir yer olur ise bunu bize yorumdan sorunsuz şekilde iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here