Paylaş

imessage nedir nasıl kullanılır ne işe yarar. İphone telefonlarında var olan imessage özelliğinin ne işe yaradığını konu aldığımız yazımızda tüm bilgileri anlatacağız.

İphone telefonlarında var olan imessage özelliğinin açık oluşu bazen mesaj gönderimine ünlem işareti getirmektedir. Bu sorunla sıkça karşı karşıya kalan kullanıcılar telefon ayarları içerisinde imessage devre dışı yani kapatılmasını sağlamaktadır. Aslında imessage online mesajlaşmaya imkan sağlamaktadır. Tıpkı whatsapp hesaplarında olduğu gibi internet bağlantısı üzerinden iletişim kurmamıza imkan vermektedir. Tabi bu hizmetten sadece Apple kullanıcılarının yararlandığını belirtmemiz de de fayda bulunmaktadır. Özellik internet varken yararlanılan bir özellik olmasından dolayı ücretsizdir. Herhangi bir ücrete tabi tutulmamaktadır. Ancak diyelim siz Apple kullanımı sağlıyorsunuz karşı tarafta apple ama interneti yok ise atılan mesaj gitmez. Ya da imessage olarak gönderilen bir mesaj karşı taraf android kullanıyorsa mesaj gitmeyecektir. Bunları bilmeniz de fayda bulunmaktadır. Diğer merak edilenler ise yazı içerisinde sizlere kapsamlıca aktarılacaktır.

imessage nedir nasıl kullanılır ne işe yarar

İmessage nedir, imessage nasıl kullanılır, mesajda imessage yazıyor, imessage ne işe yarar, imessage ücretlimi, imessage ücret gidiyor mu, imessage ne demek, mesaj attığımda imessage ünlem çıkıyor. İphone kullanıcılarının bir çoğunda bilinmeden açılan imessage hakkında bir çok nokta bilinmemektedir. Haliyle bu da mesaj alışverişi sırasında sorunlara neden olmaktadır. Sorunun giderilebilmesi için imessage hakkında merak edilen her şeyi yazımıza konu alacağız.

imessage nasıl kullanılır

Öncelikle imessage online bir mesajlaşma servisi olarak kullanılmaktadır. Tabi bu özellik internet varken kullanıldığından dolayı whatsapp uygulamasını anımsatmaktadır. Onun haricinde ücretim gider mi? Diye merak edenler ise ücretsiz olduğunu bilinmesi gereklidir.

Açma ve kapama ayarı için telefon içerisinde ”Ayarlar” alanına giriş gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ”Mesajlar” bölümüne gelerek buradan imessage açıp kapatma işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşanmadan kapatılmasını da açılımı da kendinize bağlı olacak şekilde sağlayabilirsiniz.

Bazen de etkinleştiriliyor uyarısı alınmaktadır. Bunun sebebi de tek sefere mahsus olmak üzere İngiltere’ye mesaj gönderilmesi. Eğer hattınız da bu ücretlendirme yok ise etkinleştiriliyor da kalacaktır.

imessage nedir nasıl kullanılır ne işe yarar ? Soruları dışında aklınıza takılan farklı bir durum varsa bizle yorumdan iletişime geçebilirsiniz.

imessage nedir nasıl kullanılır ne işe yarar, imessage nedir, imessage nasıl kullanılır, imessage ne işe yarar, imessage ücretlimi, imessage ne demek

imessage nedir nasıl kullanılır ne işe yarar, imessage nedir, imessage nasıl kullanılır, imessage ne işe yarar, imessage ücretlimi, imessage ne demekimessage nedir nasıl kullanılır ne işe yarar, imessage nedir, imessage nasıl kullanılır, imessage ne işe yarar, imessage ücretlimi, imessage ne demek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here