Paylaş

iCloud yedekleme yapmasın kapatma işlemlerini nasıl yapacağınızı yazımız içerisinde detaylı bir şekilde anlatarak sorununuzu gidereceğiz.

iPhone ve iPad cihazlarınızda yedekleme olmasın istiyorsanız bunu ayarlamak tamamen sizin elinizde olan bir işlemdir. Daha öncesinde hiç böyle bir işlem gerçekleştirmesi yapmadıysanız nereye giriş yapmanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Biz ise bu hususta sizlere yardımcı olacağız.

Günümüz çağında artık telefon kullanmayan kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Kullanmakta olduğunuz telefonlar ise kişiye bağlı olacak şekilde değişmektedir. Ne demek oluyor şimdi bu diyebilirsiniz. Yani kimi kullanıcı Android işletim sistemli telefon kullanırken kimi ise iOS işletim sistemli telefonlardan vazgeçmemektedir. Asıl konumuza dönecek olursak eğer iPhone telefonlarınız da iCloud yedekleme işlemi açıktır. Bunu kapatmadığınız sürece telefonunuz ektiğiniz resimleri, videoları ve buna bağlı önemli verileri yedekleme yapar. Bu yedekleme işlemlerini belli zaman sonunda yapılmasını istemeyebilirsiniz. Haliyle telefonunuzun ayarlar alanına girerek kapatma işlemlerini sağlamalısınız. Bunun nasıl olduğuna ve nereden yapılacağına ise birlikte bakacağız.

iCloud yedekleme yapmasın

icloud

iCloud yedekleme yapmasın istiyorsanız Apple kimliği ve şifresini biliyor olmanız gerekiyor. Bunu bilmiyorsanız eğer www.icloud.com adresine bilgisayarınızdan giriş yaparak işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Şifremi unuttum adımları takip ederek şifrenize ulaşabilirsiniz. Olmaz ise Apple müşteri hizmetlerini arayıp onlardan destek talebinde bulunabilirsiniz.

Apple kimliğinizi ve şifrenizi biliyorsanız eğer iPhone telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yapın. Buraya girişinizi yaptıktan sonra en üst alanda isminizin olduğu bir yer göreceksiniz. Onun üzerine tıklamanız ile birlikte gelen ekranda ‘’iCloud’’ yazısının olduğu bölüme tıklayın. Burada size Apple şifrenizi girmenizi isteyecektir. O şifreyi girip işlemlerinize devam etmelisiniz.

iCloud yedekleme kapama

yedekleme

iCloud yedekleme kapatma işlemlerinizi devamında gelen ekranda ‘’iCloud yedekleme’’ alanına dokunun. Buraya girişinizi sağladığınızda ‘’Açık’’ olan kısmı ‘’Kapalı’’ olacak şekilde ayarlamanız ile birlikte sorununuz giderilecektir.

iPhone telefonunuzda bu işlemleri sağladığınızda artık iCloud yedekleme yapmayacaktır. Yine aynı şekilde iPad cihazınızda da aynı işlemleri sağlayabilirsiniz. iCloud yedekleme yapmasın kapatma işlemlerini bahsettiğimiz şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. Sormak veya eklemek istediklerinizi bizlere yorumdan bildirebilirsiniz.

iCloud yedekleme yapmasın kapatma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here