Paylaş

icloud saklama alanı dolmak üzere diyor. İphone telefonunuzda böyle bir uyarı ne anlama gelmekte ve nasıl giderilir çözümünü sunacağız.

Apple firmasının üretimini gerçekleştirdiği ipad ve iphone cihazlarında çekilen resim ve video içerikleri sonrasında ilerleyen zaman diliminde bu hatayı alabilirsiniz. Gelen uyarının temelde gerçekleştirilen nedenlerinden biriside cihazınızda bulunan saklama alanının azaldığından kaynaklıdır. Uyarının kalkması için ise ya aylık paketlerine dahil olmanız gereklidir ya da kullanım gerçekleştirmediğiniz resim ya da videoların cihazınızdan kaldırmanız gerekiyor. İphone telefonunuzda çekmiş olduğunuz verilerin silinmesine gönlünüz razı gelmiyorsa böyle bir durumda telefonunuzdaki verileri bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Aktarım işlemlerinizi iTunes üzerinden de yapabiliyorsunuz. Bilgilerin aktarımını gerçekleştirdikten sonra artık telefonunuzda bulunan tüm verilerin silinmesini yapabilirsiniz. Diğer alınacak önlemlerin neler olduğuna ilişkin bilgi paylaşımlarını yazımızda sizlere aktarımını sağlayacağız.

icloud saklama alanı dolmak üzere diyor

İcloud saklama alanı doldu, icloud saklama alanı hemen doluyor, icloud saklama alanında hata alıyorum, icloud hafızası dolu gösteriyor, icloud dolu olmamasına rağmen bu hatayı alıyorum, icloud saklama alanı dolmak üzere sorununun giderilebilmesi için izlemem gereken yollar nelerdir. Akıllı telefonlarımıza sürekli bir veri alışverişi içerisine girmekteyiz. Sosyal medya ve sohbet uygulamalarından gelen resim ve videolarla birlikte çektiğimiz ekran resimleri dahi bu alanın dolmasına sebebiyet vermektedir.

iphone saklama alanı doldu

Almış olduğumuz telefonların belli bir hafızası bulunmaktadır. Telefonlarındaki saklama alanının yüksek olmasını isteyen kullanıcılar GB alanı fazla olan cihazları daha çok tercih etmektedir. Ama o an tüm resim ya da içerikleriniz size lazımsa eğer icloud saklama alanı dolmak üzere yazısının üzerine tıklayarak aylık olacak şekilde kendinize 50 GB ya da 200 GB alan daha oluşturabilirsiniz.

icloud saklama alanı dolmak üzere, icloud saklama alanı hemen doluyor, iphone hafıza doluyor, iphone hafıza hemen dolmasın, iphone saklama alanı uyarısı, icloud saklama alanı uyarısı gitmiyor

Böylelikle dilediğiniz kadar verileri çekerek gün bitimi sonrasında bunu bilgisayarınıza aktarımını tamamlayabilirsiniz. Fakat normal kullanım gerçekleştiriyorsanız ve lüzumsuz bir çok resim ve video bağlantısı varsa bunların hepsinin silinmesini yaparak alanı boşalttığınızda uyarının da kalktığını görebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: iphone arama yönlendirmeyi kapatma

Telefonunuzdaki saklama alanının dolması ile ilgili gelen uyarının kalkabilmesi için belirttiğimiz işlemleri devreye koymanız yeterlidir. Bu aşamada sormak istediklerinizi bize yorum alanından iletmeniz durumunda ilgili bilgi detaylarını sizlere yorum kısmından ileteceğiz.

icloud saklama alanı dolmak üzere, icloud saklama alanı hemen doluyor, iphone hafıza doluyor, iphone hafıza hemen dolmasın, iphone saklama alanı uyarısı, icloud saklama alanı uyarısı gitmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here