Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda Huawei Y9s format atma ve sıfırlama işlemlerinizi hangi alandan sağlayacağınıza dair bilgileri paylaşacağız.

Edindiğiniz telefonlarınızda gezinti yaptığınız ya da bazı ayarlarını kurcaladığınız sırada farklı farklı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Böyle anlarda anında telefonun sıfırlamasına gitmemelisiniz. Lakin giderilmeyen problemlerde sıfırlama en sağlam çözümlerden birisidir. Huawei Y9s format atma ve sıfırlama konusunda araştırma içerisine girdiyseniz doğru yerdesiniz.

Normalde biz sizin telefonunuzda meydana gelen her hatada sıfırlamaya gitmenizi istememekteyiz. Çünkü bu işlem cihazın hafızasına zarar verebilmektedir. Ancak siz sorunu teknik yöntemlerle halletmeye çalıştığınızda gideremediyseniz sıfırlamaya dair işlemleriniz konusunda yardımcı olacağız.

Huawei Y9s format atma ve sıfırlama

Huawei Y9s format atma ve sıfırlama

Huawei Y9s format atma işlemlerinize başlamadan önce cihazdaki verilerin yedeklerini almanız gereklidir. Bu yedeklerinizi almadan sıfırlamaya gittiğinizde tüm fotoğraf ve videolarınız ile birlikte rehberinizdeki numaraları da kaybedebilirsiniz. Tüm bu bilgileri işleme koyduktan sonra sıfırlama öncesinde telefonunuzun şarj oranı da %70’in üzerinde olması gereklidir.

Telefonunuzun yedeklerini aldınız ve şarj oranı %70’in üzerindeyse bu durumda yapmanız gereken tek işlem cihazın sıfırlamasının nasıl yapıldığını öğrenmek olacaktır. Sıfırlama işlemleriniz için telefonunuzun ilk olarak ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirin.

Ayarlardan ‘’Sistem’’ alanına giriş sağlayın. Oradan da ‘’Sıfırlama’’ bölümüne girip ‘’Telefonu sıfırla’’ butonuna tıklayın. ‘’Her şeyi sil’’ dedikten sonra işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Diğer bir yöntem daha bulunmaktadır. Onun nasıl sağlanacağını ise aşağıda takip edebilirsiniz.

Huawei Y9s sıfırlama

Huawei Y9s sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Ayarlarınız bittikten sonra sıfırlama işlemlerinizi de bitirmiş olacaksınız. Bu aşamada probleminiz yine devam ediyorsa telefonunuzu yetkili bir servise göstermeniz de yarar bulunmaktadır. Eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here