Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Y9 sıfırlama ve format atma işlemlerini nereden ve nasıl yapılacağı konusunda ayrıntılı şekilde bilgilendireceğiz.

Bazen kullanmış olduğumuz telefonlarda sebebini bilmediğimiz sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu sorunların donanımsal olması halinde cihazın servise gönderilmesi gerekiyor. Şayet donanımsal değil teknik bir sorun yaşıyorsanız problemi çözüme kavuşturabilirsiniz. Huawei Y9 sıfırlama ve format atma işlemlerini nereden sağlayacağınıza birlikte bakalım.

Ayarlarınız sonrasında artık telefonunuzda ne tür bir sorun olursa olsun telefon ilk alınan haline geri döneceğinden ötürü giderilmiş olacaktır. İki ayrı yöntemi bulunmasından ötürü bu yöntemlerin neler olduğuna dair tüm detayları sizlere aktaracağız.

Huawei Y9 sıfırlama ve format atma

Huawei Y9 sıfırlama ve format atma

Huawei Y9 sıfırlama ayarlarınızın işleme alınabilmesi için ilk olarak telefonunuzun yedek işlemlerini almış olmalısınız. Yedek almadan gireceğiniz sıfırlama işlemi sizin hata almanıza neden olacaktır. Nasıl bir hata bu diyebilirsiniz. Aslında hata demek değil de verilerinizi kaybetme diyebiliriz. Tüm bilgilerinizin silineceğini göz önünde bulunduracak olursak yedeklerinizi muhakkak almalısınız.

Yedeklerinin alınması sonrasında telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olması gereklidir. Şarj yüzdesinin bu şekilde olması sıfırlamanızın sorunsuz yapmanıza imkan sağlayacaktır. Her şey hazır ise eğer artık sıfırlama adımlarınızın ilk yöntemine başlayabiliriz.

Telefonunuzun menü alanına gelerek oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirin. Bu işlem ardından gelen ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölümüne tıkladığınızda açılan sayfada ‘’Fabrika verilerini temizle’’ dediğinizde son ekranda ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz halinde cihazın sıfırlama işlemleri devreye alınmış olacaktır. Bu işlemin bitimiyle birlikte telefonunuzun sıfırlama işlemlerinin ilk aşamasını tamamlamış olacaksınız.

Huawei Y9 format atma

Huawei Y9 format atma ayarları için ise öncelikli olarak telefonu kapatıyorsunuz.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Tüm belirtilen işlem aşamaları sonrasında cihazın ikinci sıfırlama yöntemi de bitmiş olacaktır. Telefonunuz artık yeni alınmış gibi açılacağından dolayı nasıl bir sorun karşılaşırsanız karşılaşın problem çözümlenmiş olacaktır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here