Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda Huawei Y8s formatlama hard reset nasıl yapılır? Konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer ayarları nereden yapacağınızı konu aldık.

Edindiğimiz telefonlarda bazen istemsiz hatalarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bazen girmiş olduğumuz desen kilidini unuturken bazen de bazı özelliği ne yaparsak yapalım çalıştıramıyoruz. Durum böyle olunca da ister istemez hatalar da peşi sıra gelmektedir. Huawei Y8s formatlama hard reset nasıl yapılır? Yönünde bir araştırma içerisine girdiyseniz bilgileri sizinle payaşacağız.

Cihaz açılmıyor ise Hard reset işleminin nasıl olacağını, özellik çalışmıyorsa da ayarlardan nereye giriş yapmanız gerektiğini kapsamlı olacak şekilde sunacağız. Yapılacak ayarlarla birlikte bundan sonra problem ile karşı karşıya kalmayacaksınız.

Huawei Y8s formatlama hard reset nasıl yapılır?

Huawei Y8s formatlama hard reset nasıl yapılır

Huawei Y8s formatlama işlemlerine başlamadan önce mutlaka ama mutlaka yedekleme almanız gerekiyor. Yedekleme almadan gireceğiniz bir sıfırlama sonrasında cihazınızdaki tüm bilgilerinizle vedalaşabilirsiniz. O yüzden ilk olarak yedeklerinizi alıp daha sonrasında sıfırlama yapmanız daha mantıklı bir çözüm yöntemidir.

Yedeklerinizi aldınız ve şarj oranı da %70’in üzerindeyse eğer geri kalan işlemlerinizi aşağıdaki şekilde takip ederek probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun menü alanına gelerek buradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirelim.
  • Ayarlar alanına geldiğinizde ‘’Sistem’’ kısmına girip oradan da ‘’Sıfırlama’’ bölümüne erişim gerçekleştirelim.
  • Sıfırlama butonunu gördüğünüzde üzerine dokunun.
  • Telefonu sıfırla demenizle birlikte ‘’Her şey sil’’ derseniz cihazınızın sıfırlama işlemlerini yani formatlama işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.
  • Lakin cihazınız hiçbir şekilde açılmıyor veya donduysa bu durumda telefon içerisinde değil, telefonun dışında bu ayarı gerçekleştirmeniz gerekiyor.
  • Hard reset işlemlerinizi huawei telefonunuzda nasıl yapacağınıza ise birlikte bakarak çözüm sağlayacağız.

Huawei y8s hard reset

Huawei y8s hard reset işlemi içinde telefonunuzu yine kapalı duruma getirin. Kapalı durumdayken ‘’Sesi yükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın. Telefonunuzun açıldığını gördüğünüz andan itibaren Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin.

Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın. Yapılan bu ayar sonrasında sıfırlama yani hard reset işlemlerinizin başarılı bir şekilde tamamlanacağını bildirmek isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here