Değerli arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda Huawei Y7p format atma ve sıfırlama işlemlerinin nasıl sağlanacağı konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Almış olduğumuz telefonların bir çoğun da donanımsal ya da teknik anlamda problemlerle karşı karşıya kalabiliyoruz. Meydana gelen bu hatalardan dolayı bazı sorunlarınızı format attıktan sonra giderebiliyorsunuz. Huawei Y7p format atma ve sıfırlama ayarlarını daha öncesinde hiç yapmadıysanız gerekli olan bilgilendirmeleri kontrol edeceğiz.

  • Sıfırlama ayarlarını sürekli olarak yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Yani karşılaştığınız her sorunda anında sıfırlamaya gitmemelisiniz.
  • Sürekli sıfırlama işlemleri telefonunuzun ana kartına ya da hafızasına zarar verebilir.

Huawei Y7p format atma ve sıfırlama

Huawei Y7p format atma ve sıfırlama

Huawei Y7p format atma işlemlerinize başlamadan önce telefonunuzun içerisinde yer alan bilgilerin yedeğini almanız gereklidir. Yedekleri aldıktan sonra da telefonunuzun şarj oranının %70’in üzerinde olması lazım.

Siz tüm bu şartları yerine getirdiyseniz o halde sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz. İşlemlerin sorunsuz şekilde devreye alınabilmesi için belirttiğimiz ayarları harfiyen işleme koymalısınız.

  • Cihazınızın fabrika ayarlarına gidebilmesi için ilk olarak ‘’Menü’’ alanına giriş gerçekleştirin.
  • Oradan da ‘’Ayarlar’’ alanına tıklayın.
  • Ve sonrasında ‘’Sistem’’ bölmesine dokunun.
  • Karşınıza gelen ekranda ‘’Sıfırlama’’ yazan bölmeye tıklayın.
  • Son olarak ‘’Telefonu sıfırla’’ seçeneğine tıklayıp oradan da ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Sıfırlama işlemlerinizi telefonunuzun kendi içerisinde bu şekilde sağlayabilirsiniz. Telefon açıldığında format atmış olacaksınız. Sanki cihazı ilk aldığınız döneme geri dönmüş sayılacaksınız. Diğer türlü sıfırlama işlemlerinizi nasıl sağlayacağınıza birlikte bakalım.

Huawei Y7p sıfırlama

Huawei Y7p sıfırlama ayarlarınızı devreye alabilmeniz için yapmanız gereken adımların bir diğeri ise hard reset işlemidir. Bu ayar için ise telefonunuzu kapatın. Daha sonra‘’Sesi yükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Telefonun açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna basın.

Önceki İçerikPayday 2 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikFacebook yıldız satın alma ve gönderme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here