Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Y7 Pro sıfırlama ve format atma işlemlerini nereden sağlayacağınızı detaylı şekilde ele aldık.

Huawei marka telefonların kendi içerisinde modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin hepsinin özellikleri farklı farklıdır. Telefonunuzda meydana gelen teknik sıkıntıları kendiniz halledebilirsiniz. Giderilmeyen durumlarda ise sıfırlamaya gidilebilmektedir. Huawei Y7 Pro sıfırlama ve format atma işlemleriniz konusunda yardımcı olacağız.

Telefonunuzun sıfırlama adımları için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin her ikisi içinde sizleri bilgilendireceğiz. Dolayısıyla yaşamış olduğunuz sıkıntıda kendiliğinden çözüme kavuşmuş olacaktır. Hazırsanız eğer ayarları nasıl yapacağınızı birlikte kontrol edelim.

Huawei Y7 Pro sıfırlama ve format atma

Huawei Y7 Pro sıfırlama ve format atma

Huawei Y7 Pro sıfırlama ayarlarına başlamadan önce telefon içerisindeki yedeği almanız gerekiyor. Yedeklerin alınmadan sıfırlamaya başlanması halinde telefonunuzda ne var ne yoksa hepsi gidecektir. Telefon yedeklemesi bittiğinde şarj oranının da %70’in üzerinde olması lazım. Şarjın bu oranda olmaması halinde sıfırlama işlemleri başarısız olabilir.

Sıfırlamayı her sorun yaşadığınızda telefonu sıfırlamaya giderseniz cihazın ana kartına hasar verebilirsiniz. Dolayısıyla bizim tavsiyemiz giderilmeyen teknik sıkıntılarda bu işlemi kaleme almanızdır. Donanımsal sorunlarda zaten ne yaparsanız yapın sorun giderilmeyecektir.

İlgili işlemler için ise ilk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmının içerisine giriş gerçekleştirin. ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölümüne tıkladıktan sonra ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyorsunuz. Oradan da ‘’Telefonu sıfırla diyerek işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Bu sıfırlama yöntemi için uygulayacağınız ilk yöntemdir. İkinci yöntemi ise aşağıda sizinle paylaşacağız.

Huawei Y7 Pro format atma

Huawei Y7 Pro format atma işlemleriniz için ise öncelikli olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Belirtilen ayarlar ise ikinci yöntemdir. Bu adımları işleme koyduğunuz sürece herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. İlgili ayarlara eklemek ya da sormak istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here