Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Y6II format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi yollardan işleme alacağınızı detaylı şekilde bildireceğiz.

Telefonların sıfırlanma aşamalarını işleme alabilmeniz için öncesinde bilmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunları bilerek sıfırlamaya başvurmanız sorunsuz şekilde işlem yapmanıza imkan sağlayacaktır. Huawei Y6II format atma ve sıfırlama konusundaki ayarlarınızı hangi alandan nasıl yapılacağını detaylandıracağız.

Var olan işlemleri sizinle paylaştığımız şekilde ele almanız halinde sorununuzu da aynı zamanda gidermiş olacaksınız. Telefonunuzun iki ayrı sıfırlama yöntemi bulunduğundan dolayı bu yöntemlerin her ikisini de ayrı ayrı olacak şekilde ele alacağız.

Huawei Y6II format atma ve sıfırlama

Huawei Y6II format atma ve sıfırlama

Huawei Y6II format atma işlemlerini devreye almadan önce muhakkak yedeklerinizi almanız gerekiyor. Yedeklerinizi almadan sıfırlamaya başlarsanız verilerinizi tamamını kaybedebilirsiniz. Bunun olmaması için bu bilgiyi dikkate almanızda yarar bulunmaktadır. Zaten telefonunuzun sıfırlamaya başladığınız ilk aşamasında bu bilgiyi size sunmaktadır.

Yedeklerinizin haricinde bilmeniz gereken bir diğer husus ise telefonunuzun şarj oranının yüzde kaçta olması gerektiğidir. Şarj oranının %70 ve üzerinde olması gerekiyor ki sıfırlama aşamasında hiçbir sorunla karşılaşmayın. Şarjı ve yedekleri istenilen şekilde devreye almanızla beraber artık sıfırlama aşamalarına başlayabilirsiniz.

Telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirmenizle birlikte gelen ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyerek açılan sayfada da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ butonuna dokunun. Yapmış olduğunuz bu işlem sonucunda en son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir. Cihazınızın ilk sıfırlama aşamasını verilen bu bilgiler doğrultusunda kaleme alabilirsiniz. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları kontrol edebilirsiniz.

Huawei Y6II sıfırlama

Huawei Y6II sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Belirtilen bu ayarlarınız sonrasında herhangi bir problem kalmadan sorununuzu gidermiş olacaksınız. Verdiğimiz bilgiler ışığında sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here