Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Y6 Prime format atma ve sıfırlama ayarlarınızın hangi alandan sağlayacağınızı ayrıntılı şekilde ele aldık.

Kullanımı gerçekleştirmiş olduğunuz telefonlarda bazen istenmeyen hatalarla karşılaşılabilmektedir. Hal böyle olunca da ister istemez anlık stres yaşayabilmektesiniz. Bu ve benzeri tarz durumlarla karşı karşıya kalmayı elbette kimse istemez. Huawei Y6 Prime format atma ve sıfırlama ayarlarının nasıl işleme alınacağına birlikte göz gezdireceğiz.

Yapılacak işlem aşamaları sonrasında sorununuzu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturarak cihazınızı sıfırlamış olacaksınız. Cihazınızın iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Bunların neler olduğuna göz gezdirerek sorununuzu gidereceğiz.

Huawei Y6 Prime format atma ve sıfırlama

Huawei Y6 Prime format atma ve sıfırlama

Huawei Y6 Prime format atma ayarları için yapmanız gereken işlemler öncesinde cihazın içerisindeki verilerinizi yedeklemeniz gereklidir. Verilerin yedekleme işlem aşamalarını tamamladığınızda ise şarj oranının da %70 ve üzerinde olması gerekiyor. Şartları yerine getirdikten sonra sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

Format atmayı sürekli hale getirmemenizde yarar bulunmaktadır. Çünkü fazla format atmak demek cihazın ana kartına hasar verir anlamına gelecektir. Dolayısıyla sadece teknik anlamda yaşanan sıkıntılarınızda sıfırlamayı işleme almanızda yarar bulunuyor.

İşlemlerinize başlarken ilk olarak telefonunuzun menü alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirin. Ardından gelen ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ yazısına dokunup oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demeniz lazım. Son olarak ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte işlemlerinizi çözüme kavuşturmuş olacaksınız. Telefonunuz için ilk sıfırlama yöntemini ele almış bulunuyorsunuz. Şimdi diğer yöntemin ne olduğunu kontrol edeceğiz.

Huawei Y6 Prime sıfırlama

Huawei Y6 Prime sıfırlama işlemleri için ise öncelikli olarak telefonu kapatıyorsunuz.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Bunlarla birlikte telefonunuzun ikinci sıfırlama yöntemini de kaleme almış oldunuz. Telefonunuzdaki sorun giderilmediği taktirde bu durumu bize yorum alanından bildirebilirsiniz. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olursa aynı şekilde yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here