Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Y5 Lite format atma ve sıfırlama işlemleriniz konusundaki ayarları nereden sağlayacağınızı anlatacağız.

Telefonunuzun içerisinde gezinti yaptığınız esnada karşılaştığınız bir problemden ötürü sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorunlar sonrasında hemen sıfırlamaya gidilmemektedir. Ancak çözümlenmeyen sorunlarda ise farklı bir yol kalmamaktadır. Huawei Y5 Lite format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden sağlayacağınıza bakacağız.

Tüm telefonların sıfırlama yöntemleri kendi içerisinde farklılaşmaktadır. Dolayısıyla her ürün için ayrı ayrı bir yol izlemeniz gerekecektir. Konuyu daha fazla uzatmadan isterseniz direk olarak ayarların nereden yapılacağını inceleyelim.

Huawei Y5 Lite format atma ve sıfırlama

Huawei Y5 Lite format atma ve sıfırlama

Huawei Y5 Lite format atma işlemlerinize başlamadan önce mutlaka öncesinde bilmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bunların neler olduğunu bildikten sonra sıfırlama işlemlerine başlayabilirsiniz. Sıfırlamaya başlamadan önce telefonunuzda var olan bütün yedekleri almanız gerekiyor.

Yedeklemeleriniz alınmadan gireceğiniz formatlama işlemi sonrasında tüm verileriniz ile vedalaşmak durumunda kalabilirsiniz. Onun dışında telefonunuzun şarj oranının da %70’in üzerinde olması gerekiyor. Şarj yüzdeniz bu oranın altında ise format atma ayarlarınız esnasında problem ile karşılaşabilirsiniz.

Benim her şeyim hazır yedekleri aldım ve diğer işlemleri de sağladım diyorsanız telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirin. Ayarlar kısmına girdikten sonra ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına erişim sağlayın. Daha sonrasında ise Fabrika verilerini sıfırla ve oradan da ‘’Verileri sıfırla’’ alanına erişim gerçekleştirin. İşlemler bittiğinde ise artık sorun çözümlenmiş olacaktır. Diğer sıfırlama yönteminin ne olduğuna ise birlikte bakacağız.

Huawei Y5 Lite sıfırlama

Huawei Y5 Lite sıfırlama ayarlarınız için ise öncelikli olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

İkinci sıfırlama yöntemini de bu şekilde çözümlenmiş olacaksınız. Ayarlarla alakalı olarak sormak veyahut eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here