Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Y5 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan sağlanacağını ayrıntılarıyla birlikte aktaracağız.

Elimizdeki telefonların kullanımı sırasında çeşitli olarak problemlerle karşı karşıya kalabilmekteyiz. Bu sıkıntıların önüne geçilebilmesi için izlemeniz gereken yolların neler olduğunu paylaşacağız. Telefonunuz Huawei markalı bir cihaz ise modeli kendine bağlı olacak şekilde değişkenlik gösterebilmektedir. Huawei Y5 format atma ve sıfırlama ayarları için gerekli olan bilgileri paylaşacağız.

Ayarlarınızı belirttiğimiz şekilde işleme aldıktan sonra telefonunuzda meydana gelmiş teknik hata cihaz fabrika ayarlarına geri döneceği için giderilecektir. Sizden tek isteğimiz adımları belirttiğimiz şekilde işleme koymanızdır.

Huawei Y5 format atma ve sıfırlama

Huawei Y5 format atma ve sıfırlama

Huawei Y5 format atma işlemlerine başlamadan önce mutlaka ama mutlaka öncesinde bir yedekleme almanız gerekiyor. Yedekleme almadan yapacağınız sıfırlama sonrasında tüm verilerinizin silineceğini bilmelisiniz. Çoğu kullanıcı bu durumdan mağdur olmaktadır. O yüzden biz sıfırlama yapılmadan önce bu bilgileri sizinle paylaşmaktayız.

Yedekleme yapmak yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda telefonunuzun şarj oranının da %70’in üzerinde olması gereklidir. Tüm bu şartları yerine getirdikten sonra artık telefonunuzun format atma işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Öncelikle cihazın ana menü ekranından ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirin. Oradan da ‘’Sistem’’ alanına giriş gerçekleştirin. İşlemlerinizi yaptıktan sonra ‘’Sıfırlama’’ ve ardından ‘’Telefonu sıfırla’’ butonuna dokunun. Tekrar telefonu sıfırla ve her şeyi sil demenizle birlikte cihazın sıfırlama ayarları işleme girmiş olacaktır. Tabi bu format atma işlemlerinizin ilk yöntemidir. Diğer yöntemin ne olduğunu da aşağıda kapsamlı şekilde vermiş bulunmaktayız.

Huawei Y5 sıfırlama

Huawei Y5 sıfırlama işlemleriniz için ise öncelikle telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basılı tutun.

Telefonun açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçip Açma tuşuna dokunun.

Belirtilen adımları işleme koymanız durumunda cihazın sıfırlama işlemlerinizin ikinci yöntemini de sağlamış olacaksınız. Sormak istediklerinizi yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here