Paylaş

Değerli okurlarımız, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Y3II format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme koyacağınızı adım adım ele alacağız.

Akıllı telefonlarınızda meydana gelen hataların giderilmesini artık sizlerde kısa bir araştırma sonucunda gerçekleştirebilirsiniz. Yaşanan sorun donanımsal olmadığı sürece tüm ayarları eski haline getirebilmek mümkündür. Huawei Y3II format atma ve sıfırlama aşamalarını hangi alandan sağlayacağınıza ayrıntılı olacak şekilde göz gezdireceğiz.

Telefonunuzun iki ayrı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Her iki yöntem içinde sizleri bilgilendirerek sorununuzun giderilmesini gerçekleştireceğiz. Sağlayacağınız işlem aşamalarınızla beraber telefonunuzu fabrika ayarlarına geri gönderebileceksiniz. Bu sayede yaşanan teknik sıkıntınızda her ne ile ilgiliyse sorununuz giderilmiş olacaktır.

Huawei Y3II format atma ve sıfırlama

Huawei Y3II format atma ve sıfırlama

Huawei Y3II format atma ayarlarınızı devreye alabilmeniz için öncelikle cihazınızda var olan yedeklerinizi almanızda fayda bulunuyor. Yedekler alınmadan gireceğiniz sıfırlama içerisinde bulunan bütün verilerin kaybolmasına neden olacaktır. Aynı zamanda yedekleme sonrasında ise telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gereklidir.

Cihazınızdaki verilerin bu doğrultuda işleme almanız halinde hiçbir problem yaşamadan sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz. Elbette ki sıfırlama ayarını her sorunda işleme almamanız gereklidir. Çünkü bu durumda sizin cihazınızın ana kartına hasar verebilir.

Bilgilere dikkat etmenizle birlikte artık sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz. Öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölümüne erişim sağlayın. İlgili alana geldiğinizde ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dedikten sonra en son ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ayarlarınızı bitirebilirsiniz. İşlemlerinizle birlikte telefonunuzun ilk sıfırlama işlemini bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Huawei Y3II sıfırlama

Huawei Y3II sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Belirtilen bu ayarları işleme aldığınızda ise artık telefonunuz sıfırlanmış ve cihazınızda yaşamış olduğunuz sorun ise giderilmiş olacaktır. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here