Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Vision U8850 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme alacağınıza değineceğiz.

Elinizde bulunan akıllı telefonlarınıza yüklemiş olduğunuz uygulamalar ve gezinti yapmış olduğunuz internet sitelerinden ötürü yavaşlık ve kasma sorunlarıyla karşılaşmanız mümkündür. Günümüz çağında artık bu ve benzeri tarz arızaları sıfırlama yöntemi ile giderebiliyorsunuz. Huawei Vision U8850 format atma ve sıfırlama aşamalarını hangi alandan sağlayacağınıza beraber bakacağız.

  • Telefonunuzun sıfırlamasıyla birlikte sadece donma ve yavaşlık sorununu değil, içerisindeki gereksiz dosyalardan da arınmış olacaksınız.
  • Cihazınıza bilmediğini uygulamalardan bulaşan zararlı yazılımlar varsa eğer o yazılımlardan da kurtulabileceksiniz.
  • En önemlisi ise üründe yaşamış olduğunu teknik bir problem var ve bu problem giderilmiyor ise o sorununuzdan da kurtulacaksınız.
  • İki farklı sıfırlama yöntemi olan cihazınızı nasıl sıfırlayacağınızı her iki yöntem ile de paylaşacağız.

Huawei Vision U8850 format atma ve sıfırlama

Huawei Vision U8850 format atma ve sıfırlama

Huawei Vision U8850 format atma ayarlarınıza başlamadan önce ürününüzde almanız gereken yedeklerin hepsini almanız gereklidir. Uygulama şifrelerinizi, gmail senkronizasyonunuzu ve buna bağlı rehber yedeklemenizi de almanız lazım.

Bilgilerin haricinde telefonunuzun şarj oranı da %70 ve üzerinde olması gereklidir. Yedeklerin bu şekilde almanız halinde artık sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz. Elbette sıfırlamayı sürekli yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Ancak yavaşlık, kasma sorunları var ise ya da gideremediğini teknik bir sorun var ise bunlar için sıfırlama sağlayabilirsiniz.

Formatlama ayarlarınız için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine gelin. Açılan ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte son ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir. İşleme koyduğunuz ayarlarla birlikte telefonunuzun formatlama ayarlarını bitirmiş olacaksınız. İlk yöntem için bu işlemleri uygulayabilirsiniz. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları devreye alın.

Huawei Vision U8850 sıfırlama

Huawei Vision U8850 sıfırlama ayarları konusunda ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Sağlayacağınız ayarlarınızla birlikte iki farklı yönden de cihazın sıfırlamasını bitirmiş olacaksınız. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz