Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei P9 Lite format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan sağlayacağımızı konu almış bulunuyoruz.

Kullanmakta olduğunuz telefonunuzda istenmeyen hatalarla karşılaşmanız halinde gidermek için hemen araştırmaya gidebilirsiniz. Araştırmalarınızın sonunda cihazın formatlanması istenebilir. Huawei P9 Lite format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi yoldan sağlayacağınıza ise birlikte göz atacağız.

Telefonunuzun iki ayrı sıfırlama yöntemi bulunduğundan dolayı bu yöntemlerin her ikisini de sizler için ayrı ayrı ele almış olacağız. Böylelikle cihazınızda bulunan teknik sorunun önüne bu yöntemlerle birlikte geçebileceksiniz. Tabi sıfırlama öncesinde sorunu giderebilecek yöntemlerin hepsini temizlemeniz gerekiyor.

Huawei P9 Lite format atma ve sıfırlama

Huawei P9 Lite format atma ve sıfırlama

Huawei P9 Lite format atma ayarlarınız için öncesinde yedeklerinizin alınarak şarj oranının %70 ve üzerinde olması gerekiyor. Bu şartları yerine getirme isteğimizin ana nedeni cihazınızın sıfırlamasında herhangi bir sorunla karşılaşmamanızı istediğimizden ötürüdür.

Normalde cihazın sıfırlaması tamamlandığında telefonunuz fabrika ayarlarına geri döneceğinden ötürü yaşanan her türlü problem giderilmiş olacaktır. Ancak bu işlemi her sorun yaşadığınızda işleme koymamanız gerekiyor. Sadece giderilmeyen arızalarda işlemi devreye almanız gereklidir. Haricinde cihazın ana kartına hasar verebilirsiniz.

Telefonunuzda belirttiğimiz bu işlemleri yaptıysanız artık sıfırlama aşamasına başlayabiliriz. İlk önce ‘’Menü’’ bölümüne girerek oradan ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş sağlayın. Açılan sayfada ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyerek gelen ekranda ‘’Fabrika ayarlarını sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle beraber cihazın sıfırlama işlemini bitirmiş olacaksınız. Ayarlarınızın bitmesiyle birlikte telefonunuzun ilk sıfırlama işlemi de bitmiş olacaktır. İkinci sıfırlama yöntemi için aşağıdaki adımları devreye alabilirsiniz.

Huawei P9 Lite sıfırlama

Huawei P9 Lite sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Ayarlarınızı belirtilen şekilde işleme koymanızla beraber sorunuzun giderilmesi de gelmiş olacaktır. Sormak veya takıldığınız bir yer olur ise bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here