Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda Huawei P40 sıfırlama ve format atma işlemlerinizin nasıl ayarlanacağı konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Huawei telefon kullanan kişilerin genelde bu telefon haricinde cihaz kullanmadıklarını söyleyebiliriz. Tüm telefonlarda olduğu gibi Huawei telefonlarının da kendi içerisinde modelleri değişkenlik göstermektedir. Ve bu modellerde de ayrı ayrı sorunlar yaşanabilmektedir. Huawei P40 sıfırlama ve format atma yollarına belli arızalarda başvurabilirsiniz. Böylelikle karşılaşılan hatayı çözüme kavuşturabilirsiniz.

Telefonunuzun sıfırlamasını yaşadığınız her problemde devreye koymayın. Sıfırlama ayarlarını aldığınız telefonunuzda nasıl yapacağınızı inceleyerek sorunlarınızı tamamen ortadan kaldıracağız.

Huawei P40 sıfırlama ve format atma

Huawei P40 sıfırlama ve format atma

Huawei P40 sıfırlama işlemleri telefonunuzu fabrika ayarlarına geri gönderecektir. Fabrika ayarlarına geri giden cihazınızda var olan bilgileriniz ise silinecektir. Telefonunuzdaki bilgilerin gitmeden sıfırlanmasını istiyorsanız rehber ve içerisindeki diğer fotoğraf ve videoların yedeklerini alın. Yedeklemeleriniz bittiğinde ise artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz. Son bir not; yedeklemeye başlamadan önce şarj oranını %70’in üzerinde olmasına dikkat edin.

  • Telefonunuzun sıfırlama işlemlerinin başlayabilmesi için ilk olarak menü alanına gelerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölmesine tıklayın.
  • Ayarlar kısmından da sistem yazısını görmeniz gerekiyor. Sistem alanına giriş gerçekleştirin.
  • Var olan ekranda ‘’Sıfırlama’’ yazısını görüp onun üzerine dokunun.
  • Telefonu sıfırla bölümüne tıklayıp tekrarında da telefonu sıfırla diyerek en son adımda da ‘’Her şeyi sil’’ seçeneğine tıklayın.
  • Yaptığınız bu işlem ile birlikte cihazınızın sıfırlama işlemleri bitmiş ve telefon yeni aldığınız döneme geri dönmüş olacaktır.

Huawei P40 format atma

Huawei P40 format atma ayarlarınız içinde telefonunuz ilk önce kapalı duruma getirin. Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Telefonun açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Aslında bahsettiğimiz bu işlem ayarı tamamen hard reset yolu ile cihazın formatlanması işlemidir. Bu konuda sormak ya da yapamadığınız yer olursa bize yorum alanından bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here