Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda Huawei P30 Pro format atma ve sıfırlama işlemleriniz konusundaki ayarları nasıl sağlayacağınıza bakacağız.

Edindiğimiz telefonlarda çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir. Önemli olan bu sorunların nasıl çözüme kavuşturabildiğinizdir. Teknoloji çağında artık yaşanan her türlü sıkıntı için kısa bir araştırma sağlamanız yeterlidir. Huawei P30 Pro format atma ve sıfırlama ayarları için aşağıdaki adımlarını takip etmelisiniz.

Belirteceğimiz işlem aşamaları ile birlikte probleminizi kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturabileceksiniz. Lakin böyle her problemde bu işlemi sağlamanızı tavsiye etmiyoruz. İlk olarak siz yaşadığınız sıkıntının çözümünü komple ele almanız gerekiyor.

Huawei P30 Pro format atma ve sıfırlama

Huawei P30 Pro format atma ve sıfırlama

Huawei P30 Pro format atma ayarlarına başlamak istiyor ancak bunun nasıl yapıldığını bilmiyorsanız araştırma yapmanız en mantıklı işlemlerden bir tanesidir. Sıfırlama işlemlerinin öncesinde mutlaka ama mutlaka bilmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır.

Sıfırlama cihazınızı fabrika ayarlarına göndereceğinden dolayı bunun öncesinde yedekleme yapmanız gerekiyor. İlgili yedeklemenizi aldıktan sonra yine hemen sıfırlamaya başlamamanız gerekiyor. Aynı zamanda telefonunuzun şarj oranı %70’in üzerinde olması lazım. Tüm bu şartlar yerine getirildikten sonra artık sıfırlama işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Telefonunuzun sıfırlama işlemleri için öncelikle menü alanından ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş sağlayın. Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına dokunun. Fabrika verilerini sıfırla dedikten sonra Telefonu sıfırla diyerek cihazın format atma işlemlerini bitirmiş olacaksınız. Bu yaptığınız işlem ilk yöntemdir. İkinci yöntemin ne olduğu ise aşağıda kapsamlı bir şekilde ele almış bulunuyoruz.

Huawei P30 Pro sıfırlama

Huawei P30 Pro sıfırlama işlemleriniz için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Ayarlarınızı belirttiğimiz şekilde işleme koymanızla birlikte sıfırlama işlemlerinizin ikinci yöntemini de öğrenmiş olacaksınız. Bu aşamada merak edip sormak istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here