Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei P30 Lite sıfırlama ve format atma işlemleriniz konusundaki ayarları nereden sağlanacağını konu aldık.

Huawei marka telefonlarının modellerini sayarak bitiremeyiz dersek yalan olmaz. Almış olduğunuz telefonların kullanımları sırasında çeşitli problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bir çok sıkıntıyı araştırma sağlayarak giderebilirsiniz. Huawei P30 Lite sıfırlama ve format atma işlemleri ise sizin bu araştırmalarınız sonrasında giderilmediği taktirde gireceğiniz yoldur.

Sıfırlama adımları telefonların marka ve modellerine göre değişkenlik göstermektedir. Nitekim cihazınızda yaşanan her türlü sıkıntıda sıfırlamaya gidilmemesi gerekiyor. Böyle bir işlem sağlamanız durumunda farklı problemlerle karşı karşıya gelebilirsiniz. Hazırsanız eğer ayarları nasıl yapacağınıza bakalım.

Huawei P30 Lite sıfırlama ve format atma

Huawei P30 Lite sıfırlama ve format atma

Huawei P30 Lite sıfırlama ayarlarınıza başlamadan önce ilk olarak telefonunuzdaki yedeklerin alınması gerekiyor. Bu yedekleri almadan başlarsanız cihazınızdaki bütün verileri kaybetmiş olacaksınız. Dolayısıyla ilgili yedeklerin mutlaka alınması gereklidir.

Yedeklemelerinizi aldıktan sonra geriye kalan işlem ise telefonunuzun şarj oranının sıfırlamaya dayanmasıdır. Bunun için de şarj yüzdeniz %70’in üzerinde olması gereklidir. İlgili şarjınız bu yüzdenin üzerinde olursa eğer adımlarınızı doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sıfırlama işlemleri için ise öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş sağlayın. Oradan ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölümüne erişim gerçekleştirin. Fabrika verilerini sıfırla demenizle birlikte ‘’Telefonu sıfırla’’ derseniz ayarlarınızı bitirmiş olacaksınız. Sıfırlama için izleyeceğiniz ilk yöntem budur. Diğer yöntemi ise aşağıda sizlere bildireceğiz.

Huawei P30 Lite format atma

Huawei P30 Lite format atma işlemleriniz için de ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basılı tutun.

Telefonun açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçip Açma tuşuna dokunun.

Ayarlar bittiğinde ise artık cihazınızın sıfırlanmış olduğunu ve ilk aldığınız döneme geri döndüğünü göreceksiniz. Olası bir problem yaşamanız halinde bize bu durumu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here