Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei P20 lite format atma ve sıfırlama işlemleriniz konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Almış olduğunuz telefonlarda nedenini bilmediğiniz sebeplerden dolayı bazen hatalarla karşılaşabilirsiniz. Yaşanan bu aksaklıkların giderilmesi mümkündür. En son ihtimal ise cihazın sıfırlanmasıdır. Huawei P20 lite format atma ve sıfırlama ayaları konusunda bir fikre sahip değilseniz eğer işlem aşamalarınızı nasıl sağlayacağınızı gözden geçireceğiz.

Telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. İki yönteminde nasıl işleme alacağınızı ayrıntılarıyla birlikte sizlere bildirerek sorunun giderilmesini sağlayacağız. Bu sayede problemsiz şekilde kullanımlarınıza devam edebileceksiniz.

Huawei P20 lite format atma ve sıfırlama

Huawei P20 lite format atma ve sıfırlama

Huawei P20 lite format atma adımlarınızı sürekli olarak yapmamanız gerekiyor. Devamlı yapmanız cihazın ana kartına hasar vermenize neden olabilir. Teknik anlamda çözemediğiniz sorunların son noktasında sıfırlamayı işleme koyabilirsiniz.

Sıfırlamayı yapmadan önce mutlaka yedeklerinizi almanız gereklidir. Yedeğinizi almadan sıfırlamaya başlarsanız bütün verilerinizle vedalaşabilirsiniz. Yedek almakla da iş bitmiyor. Yedeklerinizi alırken şarj oranızın da %70 ve üzerinde olması gereklidir.

Daha fazla uzatmadan konuya girecek olursak cihaz içerisinde ‘’Menü’’ alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş sağlayın. Gelecek ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına eriştikten sonra ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyebilirsiniz. En son ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz işlemin bitmesine olanak sağlayacaktır. Telefonunuzun format atma işlemlerini bu şekilde sağlayabilirsiniz.

Huawei P20 lite sıfırlama

Huawei P20 lite sıfırlama işlemleriniz için ise öncelikli olarak telefonu kapatıyorsunuz.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun. İşlemlerinizi belirttiğimiz şekilde kaleme almanız sonrasında iki farklı yöntem ile sıfırlama işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Telefonunuzda karşılaştığınız farklı sorunları bize yorumdan ulaştırabilirsiniz. Oluşan temel sıkıntılarınızı sıfırlama olmadan da çözümleyebiliriz. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here