Paylaş

Kıymetli okurlarımız, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei P10 Lite format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan sağlayacağınızı ayrıntılı olarak anlatacağız.

Edinmiş olduğunuz telefonlarınızda bilmediğiniz ya da çözüme kavuşturamadığınız teknik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda cihazın sıfırlama ayarlarını işleme koymanız gereklidir. Tabi bu işlem tüm araştırmalarınızı yaptıktan sonra problem gideremediğinde yapacağınız işlemdir. Huawei P10 Lite format atma ve sıfırlama işlemlerini hangi alandan sağlayacağınıza bakacağız.

Huawei telefonların kendi içerisinde bir çok modeli bulunmaktadır. Neredeyse her modelin sıfırlama metodu aynı olsa da bazı modellerinin ki değişik olabilmektedir. Telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi bulunuyor. Bunların her ikisi hakkında da bilgi vererek sorununuzu gidermeye yardımcı olacağız.

Huawei P10 Lite format atma ve sıfırlama

Huawei P10 Lite format atma ve sıfırlama

Huawei P10 Lite format atma işlem ayarlarına başlamadan önce telefonunuzun içerisindeki verilerin kaybolmasını istemiyorsanız muhakkak yedeklerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Yedeklerinizi aldıktan sonra şarj oranının da yeterli seviyede olması gereklidir. Onu da %70 ve üzerindeyken görmenizle birlikte sıfırlama ayarlarını işleme alabilirsiniz.

Formatlama işlemini her yaşadığınız sorunda yapmamanız gereklidir. Şayet böyle bir işlem sağlarsanız muhakkak hata ile karşılaşabilirsiniz. Bunun yaşanmasını istemiyorsanız eğer giderilmeyen teknik sorunlarınızda sıfırlama yapabilirsiniz. Donanımsal sorunlar zaten sıfırlama sonrasında da giderilmemektedir.

Sıfırlama ayarları için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ butonuna tıklayın. Yapmış olduğunuz bu işlem sonucunda gelen ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyebilirsiniz. En son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterli olacaktır. Cihazın sıfırlama verilerini kaleme almanızla birlikte ilk sıfırlama ayarını tamamlamış olacaksınız. İkinci ayar için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Huawei P10 Lite sıfırlama

Huawei P10 Lite sıfırlama işlemi için ise telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Tüm bu ayarlarla birlikte sorununuzu gidermiş ve problemsiz şekilde ayarlarınızı tamamlamış olacaksınız. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here